Mobil

Küçük telefon severlere hitap eden Xiaomi 12 küçük ortaya çıktı

Xiaomi 12, 12X ve 12 Pro’dan oluşan amiral gemisi serisi Aralık ayında piyasaya çıktı. Pro hariç öteki iki model 6,28 inç büyüklüğe sahip ekranıyla dikkatleri topladı. Teknoloji devinin artık de ‘mini’ takılı daha küçük bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Birinci bilgilere nazaran Xiaomi 12 küçük ismiyle gelmesi beklenen telefon, Xiaomi 12 ve 12X’in ekranlarından küçük olacak. Boyutu şimdi netleşmese de, 6 inçten küçük olacağı kestirim ediliyor. Günümüzde çıkan amiral gemisi Android telefonların birçoklarında 6 inçten küçük ekran bulunmuyor. Xiaomi, 12 küçük ile bu eksikliği giderebilir.

Xiaomi 12 küçük görseli ortaya çıktı

Sızan fotoğraflara nazaran Xiaomi 12 küçük art tarafta Megapiksel pahaları bilinmeyen üçlü kamera kurulumuna yer verecek. Bu kameralara üçlü LED flaş sistemi de eşlik edecek. Bununla birlikte aygıtın Xiaomi 12 serisinin öteki üyelerine nazaran çok farklı olacağı ve orijinal bir dizaynla çıkacağı beklentiler ortasında.

Xiaomi 12 mini’nin teknik ayrıntıları hakkında fazla bilgi bulunmuyor. Fakat Xiaomi 12 Pro’daki üzere Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden güç almayacağı, bunun yerine şirketin Snapdragon 870 işlemciye daha sıcak baktığı argüman ediliyor. Alışılmış bu söylentilerin doğruluğu telefonun bu yıl gerçekleşmesi beklenen tanıtım etkinliğinde belirli olacak.

Xiaomi, kompakt ve küçük akıllı telefon fikrini 12X modelinde de denemişti. Küçük ekran sevenler için geliştirildiği vurgulanan akıllı telefon, 12 Pro’ya nazaran uygun fiyatlı olduğu için Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi yerine Snapdragon 870’den güç alıyor. 120Hz, 419 ppi ve Full HD+ çözünürlüklü AMOLED ekranı da bünyesinde barındırıyor.

Pekala ya sizler Xiaomi 12 küçük hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorum alanında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu