Mobil

iQOO Neo 5s tasarımsal olarak gün yüzüne çıktı

Son vakitlerde sık sık gündeme gelen iQOO Neo 5S, bugün de sızdırılan render manzarası ile karşımıza çıktı. Vivo’nun uygun fiyatlı telefonlar tanıtmak için oluşturduğu Redmi ve realme rakibi üretici, vakitle bağımsızlığını eline alması sonrasında üretkenliğini arttırdı. Şirketin teknik ayrıntıları ile bilinen yeni amirali çok yakında tanıtılacak. Pekala yeni iQOO Neo 5S’de bizleri neler bekliyor?

Birkaç gün evvel epey ilgi cazip bir mevzu ile haberlerimize bahis olan iQOO Neo 5S, çift yonga teknolojisini kullanacak. Üreticinin 4 gün evvel duyurduğu bu teknoloji birinci olarak bu modelde yer alacak. Yetkililer tarafından açıklana nazaran Neo 5S, Snapdragon 888’in yanı sıra bağımsız bir ekran yongası telefonda yer alacak. Bu da daha canlı renkler ve daha düzgün ekran tecrübesi sunacak. Fakat bugünkü haberimizin konusu bu değil. Bugünkü hususumuz iQOO Neo 5S’in render görüntüleri…

iQOO Neo 5S tasarımsal olarak netleşti

Açıklanana nazaran Neo 5S modelini 20 Aralık tarihinde tanıtacak olan iQOO, her geçen gün telefonla ilgili farklı bir ayrıntısı basına sunuyor. Teknik olarak nerdeyse netleşmiş olan amiral gemisi, bugün Weibo’da Digital Chat Station tarafından paylaşılan manzaralar ile tasarımsal olarak gün yüzüne çıktı. Üsteli imajların epey kaliteli olması akıllarda soru işareti kalmamasına sebebiyet verdi.

Art tarafın sol üst köşesinde dikdörtgen kamera suramı bulunan iQOO Neo 5S, üç sensöre sahip olacak. Ana kamerada OIS dayanağı bulunan telefonun ön tarafına baktığımızda ince çerçeveler dikkatleri üzerine çekiyor. Orta taraftaki deliğe yerleştirilen ön kamera ise segment gerekliliklerini karşılıyor.

Tasarım tarafında farklı bir ayrıntı göze çarpmazken, telefonun teknik ayrıntıları da netleşmiş durumda. 6.56 inç büyüklüğünde 120Hz yenileme suratına sahip OLED ekran, 48 Megapiksel Sony IMX598 kamera, Snapdragon 888 işlemci, 66W süratli şarj ve Android 12 yeni iQOO Neo 5S modelinde göreceğimiz temel ögeler.

Pekala siz iQOO’nun yeni telefonu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Telefonun özellikleri ve tasarımı tatmin edici mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu