Mobil

Apple katlanabilir iPhone için en uygun seçeneği arıyor: Prototipler masada

Apple’ın en az iki katlanabilir akıllı telefon prototipi test ettiği bildiriliyor. Şirkete yakın kaynakların aktardığı bilgilere nazaran teknoloji devi masadaki modeller ortasında seçim yapmaya çalışıyor. Aygıtın piyasaya sürülmesi konusunda ivedisi olmayan firma için değerli olan şey en hakikat kararı vermek.

Görünüşe bakılırsa Apple katlanabilir iPhone’un Galaxy Z Fold üzere açıldığında tablete dönüşen bir form faktörüne mi, yoksa katlandığında Galaxy Z Flip üzere daha da kompakt hale gelen bir tasarımı sahip olacağı konusunda şimdi net bir karar verememiş. Şirket şu anda bu son derece kritik soruya yanıt arıyor.

Apple şimdi ikna olmadı

Apple hangi form faktörünü seçerse seçsin katlanabilir iPhone’un piyasaya sürülmesi için daha önümüzde birkaç yıl var. Buna ek olarak şirket katlanabilir akıllı telefonlara yönelik talebin sürdürülebilir bir trend olduğuna şimdi ikna olmamış durumda.

Kaynaklara nazaran Apple şu anda rakiplerini yakından takip ediyor ve onların katlanabilir akıllı telefon segmentinde yaptıkları kusurları tekrarlamamak için notlar alıyor. Daha evvel analist Ross Young, Apple’ın katlanabilir iPhone üzerinde çalıştığını ve aygıtın en erken 2023’te piyasaya sürüleceğini söylemişti. Lakin şu an için en gerçekçi tarih 2024.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu