Donanım

Xbox konsollarına 1 ay içinde 3. artırım geldi: Xbox Series X 15.500 TL’yi geçti

Bildiğiniz üzere son bir aydır Türk Lirası çok önemli bir halde kıymet kaybediyor. Bu da temel gereksinimlere gelen yüksek artırımların yanı sıra olağan olarak teknoloji eserlerini de önemli bir halde etkliliyor. Geçtiğimiz saatlerde de Xbox konsollarına bir artırım daha geldi. 

Xbox’lara Üçüncü Artırım

Xbox konsollarına geçtiğimiz haftalarda evvel 2.000 TL civarında akabinde da 4.000 TL civarında bir artırım gelmişti. Artık ise bir artırım daha geldi. Daha iki hafta öncesinde 11.999 TL olan Xbox Series X, şu anda 15.568 TL. Tekrar iki hafta evvel 6.999 TL olan Xbox Series S ise 9.006 TL. TL’nin paha kaybı devam ettiği sürece bu fiyatlara artırım gelmeye de devam edecek.

Xbox’ın rakibi PlayStation 5 ise bu mühlet içerisinde resmi olarak satışa çıkmadığı için fiyatı bilinmiyor. Lakin onun da artık 15.000 TL’den daha değerliye satılacağı kesin üzere diyebiliriz. Durumlar böyleyken yakın bir süreçte PS5 siparişe açılır mı bu da büyük bir soru işareti. Bu sabah saatlerinde Apple eserlerine de önemli oranda artırım geldiğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu