Mobil

iPhone kullanıcılarını çıldırtan meseleye tahlil bulundu!

Geçtiğimiz günlerde iPhone 13 kullanıcılarının karşılaştığı bir sorun, teknoloji dünyasında herkesi şaşırtmıştı. Geçtiğimiz sene sonuna yanlışsız piyasalardaki yerini alan seri, olumlu geri dönüşler almayı da başarmıştı. Fakat son devirlerde yaşanan problem, durumu bilakis çevirmeye başlamıştı.

Apple‘ın da tahlili için ağır efor harcadığı pembe ekran sorunu ile alakalı bir dizi tahlil önerisi ortaya çıktı. Kimi kullanıcıların, paylaşılan yönergeler doğrultusunda yanlıştan kurtuldukları öğrenildi.

iPhone 13 pembe ekran sorunu nasıl çözülür?

Çinli toplumsal medya platformu Weibo’daki reaksiyonlarla gündeme gelen sorun, vakitle daha fazla kullanıcının dikkatini çekmeye başladı. Birtakım şahıslar iPhone 13 modellerinde, yavaşlamalar, yer yer donmalar ve ekran renginde büyük çaplı değişiklikler gözlemlediklerini belirttiler. Bununla birlikte yanılgının kaynağına inilmeye çalışılırken, Apple cephesi de duruma el attı. İnternet ortamına pembe ekran sorunu olarak geçen kasvet, süreksiz de olsa tahlile kavuşmuş üzere duruyor.

Sorunun katılık donanım kaynaklı olmadığını savunan Apple, yazılımsal bir sorunun bu olaya neden olduğunu düşünüyor. Öte yandan sorunu süreksiz olarak çözdüğü öğrenilen teklifler de şu formda:

  • Yanılgıyla karşılaştığınız anda aygıtı yine başlatın. Kimi kullanıcılar yalnızca bunu yaparak pembe ekrandan kurtulduklarını belirttiler.
  • Yine başlatmanın akabinde, aygıtınızın yeni olup olmadığını denetim edin (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme). Ayrıyeten yakında kullanıma sunulması gereken iOS 15.3 ile bu sorun çözümlenebilir.
  • App Store’a giderek aygıtınıza kurduğunuz uygulamalar için mevcut güncellemeleri yükleyin (App Store > profil fotoğrafına dokunun – > aşağı kaydırın > Tümünü Güncelle‘yi seçin)
  • Sorun düzelmediyse, pembe ekran aldığınız uygulamaları silin ve geri yükleyin.
  • Aygıtınızı yedekleyin ve akabinde sıfırlama sürecini gerçekleştirin.
  • Hâlâ pembe iPhone 13 ekran kusurunu görüyorsanız Apple takviyesine ulaşın. Sorunu yaşayan kimi kullanıcılar iPhone‘larının değiştirildiğini bildirdi.

Pekala sizler aygıtlarınızda pembe ekran sorunu ile karşılaştınız mı? Sizce başları karıştıran yanlışın kaynağı ne ve Apple bu sorunu tam olarak ne vakit çözecek? Ayrıyeten bahisle alakalı görüşlerinizi, deneyimlerinizi ve varsayımlarınızı forum sayfamız üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu