İnternet

Twitter, en fazla 150 kullanıcının seçilebileceği kümeye özel tweet atmaya müsaade verecek

Twitter, daha evvel Muteber Arkadaşlar olarak isimlendirilen bir özelliği geliştiriyor. Kesin isimlendirmeden evvel şimdilik Flock olarak isimlendirilecek olan özelliğe dair yeni bilgiler geliyor. Kullanıcılar, seçtikleri hesaplardan oluşan listeye özel tweetler paylaşabilecekler.

Flock ile listeye özel tweet atmak

Geliştirici ve bilakis mühendis Alessandro Paluzzi, Twitter’ın Flock özelliğine dair yeni bilgiler paylaştı. Ortaya çıkan bilgilere nazaran kullanıcılar, listeye 150’ye kadar hesap ekleyebiliyor. Bir kullanıcı, listeye özel bir tweet attığında sadece listedeki kullanıcılar o tweeti görebilecek ve yanıtlayabilecek.

Listeye özel bir tweet paylaşıldığında listedeki kullanıcılar, listede yer aldıkları için o tweeti görebileceklerinin yazıldığı bir bildirim alacaklar. Listedeki kullanıcılar istenildiği vakit düzenlenebilecek. Bir kullanıcı, bir listeden çıkarıldığında rastgele bir bildirim almayacak.

Twitter sözcüsü Tatiana Britt, verdiği demeçte özelliği geliştirdiklerini doğruladı ve: “Twitter her vakit insanların sağlıklı sohbetler yapmasına yardımcı olmak için yeni yollar üzerinde çalışıyor ve şu anda insanların daha özel bir halde paylaşımda bulunmasına müsaade vermenin yollarını araştırıyoruz.” dedi.

Instagram Hikayeler’deki için Yakın Arkadaşlar özelliğine emsal halde çalışacak olan Twitter Flock‘un kullanıcılara ne vakit sunulacağı bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu