Mobil

Kamerasız akıllı telefon olur mu?

Bugün ferdî elektronik cihazlarımıza zımnilik ve güvenlik büyük değer kazanmaya başladı. Aygıtlara ziyanlı yazılım sokarak kullanıcıyı daima takip etmek yahut mali hesaplarını boşaltmak üzere çok farklı mağduriyetler yaşanıyor. Bunlara gerekli tedbirleri almak ise üreticileri farklı durumlara sokabiliyor. 

Benco V80S değişik bir tahlil buldu

Benco V80S ismiyle tanıtılan Android telefon daima izlenmekten korkan kullanıcılar için kamera bileşenlerinden büsbütün vazgeçmiş. Yani birinin sizi izlemesi imkânsız. Ayrıyeten GPS de kaldırılmış. Yani pozisyonunuz hassas bir halde tespit edilemiyor. 

4+4 Cortex-A55 çekirdeği barındıran 28nm Unisoc SC9863A yonga setinden güç alan telefonda 6.5 inçlik IPS LCD ekran mevcut. Ekranda damla çentik unutulmamış fakat içerisinde kamera zati yok. Yalnızca imaj gayeli yerleştirilmiş. 

Neyse ki 4G ve WiFi ile en azından dış dünya ile irtibatı sağlanmış. Art kısımda parmak izi okuyucu, 3GB/4GB RAM bellek, 32GB/64GB depolama, 5000mAh kapasiteli batarya biçiminde özellikler mevcut. Kameraların olmaması fiyata nasıl tesir edecek şimdi bilinmiyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu