Mobil

Motorola Razr 3 üst seviye bir işlemci ile geliyor

2019 yılında pazara katlanabilir bir model kazandıran ve farklı tasarımı ile dikkat çeken Motorola, 3. jenerasyon Razr modelinin üzerinde çalışıyor. 2020 yılında 5G dayanaklı Razr 2’yi 5G takviyesi ile karşımıza çıkartan şirketin Razr 3 üzerinde çalıştığı birkaç gün evvel ortaya çıkmıştı. Bu haberin akabinde ikinci bir haber de telefonun işlemcisi ile ilgili ortaya çıktı.

Giderek daha çeşitli bir hal alan katlanabilir telefon pazarında OPPO’dan Xiaomi’ye, Huawei’den Samsung’a epeyce güçlü markalar uzunluk gösteriyor. Bu şirketler dışında bir tek Motorola’nın eser kazandırdığı dala Honor’un da giriş yapma uğraşları sürüyor. Şimdi hayli maliyetli olmaları sebebiyle yaygınlaşmayan bu eserlere bir yenisi tekrar Motorola tarafından 2022 yılında eklenecek.

Motorola Razr 3, işlemcisiyle dikkat çekebilir

Epey maliyetli olan bu katlanabilir telefonlar, üreticilerin fiyat düşürme uğraşları sebebiyle kimi vakit olması gerekenden daha düşük düzeyde yonga setlerinden güç alıyordu. Hakikaten birinci katlanabilir Motorola Razr modelinde Snapdragon 710’u görmüştük. Yalnızca birinci modelde değil, ikinci Razr’da da durum benzeriydi. 2020 model 5G takviyeli Razr 2, Snapdragon 765G’den güç alıyordu.

Öteki üreticilerde de emsal durumlar yaşanırken, Motorola bu gidişatı değiştirmek için çalışmaları başlattı. Weibo’da Razr 3 üzerinde çalıştıklarını açıklayan Motorola yöneticileri, öteki modellerde yapmadıkları bir açıklama yaptı. Yetkililer, yeni Motorola Razr 3’ün epey güçlü olacağına bilhassa dikkat çekti.

Hali hazırda birkaç gün sonra piyasaya sürülmüş olacak olan Snapdragon 8 Gen 1, Android cephesinin en güçlü işlemcisi pozisyonunda. Bu doğrultuda yapılan açıklamalar çabucak hemen tüm kaynaklar tarafından yeni Razr 3’te Snapragon 8 Gen 1 işlemcisini göreceğimizi söylüyor.

Pekala siz katlanabilir telefonlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce bu değerli aygıtlar bir gün herkes tarafından kullanılabilecek mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu