Mobil

Honor 60 SE’nin iPhone’dan ‘esinlenen’ tasarımı ortaya çıktı!

Birkaç yıl önceye kadar pazarın en güçlü isimlerinden Huawei’nin alt markası olarak faaliyet gösteren lakin daima şiddet arttıran ambargolar karşısında satılan ve bağımsızlaşan Honor, kısa müddette elde ettiği pazar hissesini arttırmaya çalışıyor. Bir müddettir çeşitli argümanlar ile gündeme gelen Honor 60 SE, tasarımsal olarak netleşiyor. İşte iPhone 13‘e benzeyen dizaynıyla Honor’un yeni orta segment modeli!

Son yıllarda bilhassa tasarım tarafında güzelce monopolleşen ve birbirinin kopyası olan akıllı telefonlar, yeni bir soluk yaratılana kadar bu türlü gideceğe benziyor. Çabucak çabucak her üretici birbirine çok benzeyen kamera kurulumları ve dizaynlar ile pazarda uzunluk gösterirken; yeni Honor 60 SE, Apple’ın iPhone 13 serisine benzerliği ile dikkat çekti.

Honor 60 SE’nin kılıfları ortaya çıktı

Şimdi tanıtılmasa da gerek teknik özellikleri ile gerekse tasarımı ile gün yüzüne çıkan Honor 60 SE, iPhone 13 Pro modeline ziyadesiyle benzeyecek. Bu benzerlik ön tarafta yaşanmazken, gerideki kamera konseyimi iki telefonda da neredeyse tıpkı olacak. Sol üst tarafta yer alan kamera platformunda ikisi alt alta birisi onların sağ tarafının ortasında olmak üzere toplamda üç kamera bulunurken, sağda kalan kameranın üstünde led flaş yer alacak.

Bu kamera dizilimi ve flaşın konumlandığı yer birkaç yıldır Apple’ın benimsediği tasarım çizgisi ile birebir örtüşürken, imgelerde art tarafta öteki bir ayrıntı yer almadı.

Gücünü daha öncesinde OPPO Reno 6 5G, Reno 7 5G, Reno 7 SE 5G ve Honor 50 SE modellerinde de gördüğümüz MediaTek Dimensity 900’den alacak olan Honor 60 SE, 8GB RAM ve 66W süratli şarj özellikleriyle gelecek. 120Hz yenilemeli ekran ve Android 12 de telefonun segment gerekliliklerini karşılamasına imkan sağlıyor.

Pekala sizler taşınabilir bölümdeki bu kısır döngü ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce bu sıradanlaşan dizaynlara alternatif bulunabilir mi? Fikirlerinizi ShiftDelete.Net Forum‘dan ve aşağıdaki yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu