Mobil

Xiaomi’nin MIUI 13 arayüzünde yer alan güvenlik özelliği Pure Mode nasıl çalışıyor?

Geçen sonbaharda Xiaomi geliştiricileri, Pure Mode isimli yeni bir modun beta testine başlamışlardı ve şimdiye kadar açık kaynaklarda testlerin ilerleyişi hakkında hiçbir bilgi yoktu. Bu bağlamda, Xiaomi’nin Pure Mode uygulamasından vazgeçtiği bile söyleniyordu. Lakin şirket 15 Ocak’ta MIUI 13‘e Pure Mode’u ekledi.

Pure Mode, taşınabilir aygıtınızı berbat maksatlı yazılımlardan korumak için tasarlanmış, çünkü Android yazılım platformunun açık tabiatı, kullanıcıları savunmasız hale getirdiği bir gerçek. Xiaomi raporunda, akıllı telefonlara yüklenen uygulamaların %40’ının hiçbir vakit bilgi güvenliği kontrolüne tabi tutulmadığı anlaşılıyor. Tıpkı vakitte, uygulamaların %10’u potansiyel olarak tehlikeli.

MIUI 13 Pure Mode ne işe yarıyor?

Pure Mode ile varsayılan olarak Xiaomi tarafından doğrulanmamış uygulamaları akıllı telefona yüklemek mümkün olmayacak. Yasağı atlamak için, ayarlarda bu tıp uygulamaların indirilmesine müsaade vermelisiniz ve Pure Mode’u büsbütün devre dışı da bırakabilirsiniz.

Pure Mode’un dört ana fonksiyonu var:

  • Makûs hedefli yazılımların tespiti.
  • Kapalılığın sağlanması.
  • Uygulamaların MIUI 13 ile uyumluluğunun denetimi.
  • Uyumluluk ve güvenlik için uygulamaların manuel olarak doğrulanması.

Uygulamaların manuel olarak doğrulanması, gerçek şahıslar tarafından test edilmesi manasına geliyor. Bu yaklaşım, uygulamaların inançlı ve MIUI 13 arayüzü ile uyumlu olduğundan emin olmanızı sağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu