Mobil

S22 Ultra’nın Hem Exynos, Hem de Snapdragon Sürümlerinin Performansı Sızdı!

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın, yaklaşmakta olan Samsung Galaxy S22 serisinin en üst düzey modeli olacağı artık kesin. Ve işte bu modelin gücü hakkındaki performans testlerin sonuçları kısa mühlet evvel internette ortaya çıktı. Bu sızıntı (diğer pek çok sızıntıya emsal bir şekilde), akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 çip seti yahut muadili olan Exynos 2200 ile sunulacağını gösteriyor. Hangi çip setine sahip olacağınız telefonu satın alırken alacağınız yere bağlı olacak. Örneğin Türkiye’de Exynos’lu modeli satı alabileceğiz.

Geekbench’in sızan karşılaştırma puanları, telefonun her iki türevini de gösteriyor ve görünüşe nazaran türevler bu akıllı telefon serisi için epey emsal performansa sahip olacak. Testlere nazaran, içinde Exynos 2200 bulunan Samsung Galaxy S22 Ultra, tek çekirdekli testte 1.226 puan alırken, Snapdragon modeli 1.168 puanla onu yakından takip ediyor.

Çoklu çekirdek testinde ise tam karşıtı yaşanıyor: Snapdragon modeli 3.508 puan alırken Exynos modeli 3.462 puanla onu geriden takip ediyor. Bu sonuçlara baktığımızda, telefonun her iki türevinin de benzeri güce sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Karşılaştırılan telefonların her ikisi de 8 GB RAM’e sahip modeller, lakin birtakım modellerin 12 GB RAM’e de sahip olması bekleniyor.

Genel puanlar, Samsung Galaxy S21 serisi ile benzeri gözüküyor lakin Exynos 2100 türevinin 3.367 puan ve Snapdragon türevinin 3.302 puan alması ile ufak bir gelişme görülüyor.

Tekrar de bu karşılaştırmaların sızıntı olduğunu unutmamak gerekiyor. Her ne kadar Galaxy S22 Ultra olacağı düşünülen model numaralarını temel alsa da, sızıntıların gerçek olmama ihtimali her vakit bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu