Donanım

Güçlü Performans İsteyenlere: Lenovo Legion 7 Serisi

Lenovo, yeni kuşak Legion 7 serisi ile oyun bilgisayarlarında üstün performans ve mühendislik doruğu dizaynlarla eşsiz bir bilgisayar sunuyor. Legion 7 16 inçlik en aktüel AMD Ryzen™ işlemcisi ve NVIDIA® GeForce RTX™ grafik kartıyla oyunculara yaşattığı tecrübesi en üst düzeye taşıyor. Güçlü performans Nahimic 3D üstün ses teknolojisi ile birleştiğinde, kullanıcısını oyunun içinde hissettiren eşsiz bir oyun tecrübesi sunuyor. Legion 7 serisinde daha ince ve daha hafif dizaynıyla fark yaratan Legion Slim 7, hem oyun tutkunlarına hem içerik üreticilerine daha akıllı bir teknoloji sunuyor. 

Legion 7 serisi, kullanıcıların en tezli AAA kategorisi oyunlarını en yüksek kare suratlarında oynamalarına imkan veren bir yapay zeka tahlilleri sistemi olan Lenovo Legion AI Engine özelliği ile oyunlardaki performansı inanılmaz bir düzeye taşıyor. 

Yapay zekanın gücü ve şık tasarım

Legion 7 serisi, en aktüel NVIDIA® GeForce RTX ™ 30 serisi dizüstü bilgisayar grafik işlemcileri sayesinde kullanıcılar için yüksek performansı keyfe dönüştürüyor. Legion Slim 7, isminden de anlaşılacağı üzere ince, hafif ve şık dizaynıyla dikkat çekiyor. Legion 7 Serisi tasarım olarak tüm portları geride topluyor. Bu sayede oyuncular oyun sırasında kablo kalabalığını görüş açısının dışında tutabiliyor. 

Dünyanın birinci 16 inçlik QHD oyun ekranı 

Legion 7 dünyanın birinci 16 inçlik Quad HD (2560 X1440 çözünürlük) oyun ekranıyla görsel bir ziyafet sunarken, ışın izleme özellikli çekirdekler, tensor çekirdekleri ve çoklu işlemcilerle gerçekçi bir oyun tecrübesi yaşatıyor. 165Hz’e kadar yenileme suratları ve 3ms’den az karşılık mühletleri sunan OverDrive teknolojisiyle oyunculara rekabette her oyunda üstünlük sağlıyor. Legion Slim 7 ise 144 Hz’e kadar yenileme suratları sunan FHD modeli yahut 4K netliğinde bir renk cümbüşü için 60Hz UHD ekranıyla üstün bir tecrübe yaşatıyor. Legion Slim 7, tüm bunlara ek olarak VESA Display HDR 400 ve Dolby Vision™ takviyesi ve ultra canlı renk, kontrast ve parlaklık sunan 500 nit’e kadar nefes kesici bir renk doğruluğu özelliğine sahiptir.

Eşsiz soğutma teknolojisi 

Legion 7 serisi, Legion Coldfront 3.0 teknolojisi, akıllı bir hava giriş sistemi olarak makineden çıkma 10.500’den fazla hava giriş deliği, her klavye tuşunun altında ek hava giriş delikleri, turbo şarjlı çift fan tasarımı ve Vapor Chamber teknolojisine sahip dört kanallı hava çıkış sistemi sayesinde kullanıcılara oyun oynarken ellerinin değdiği yerleri daima serin tutarak daha akıllı teknolojiyi yaşatıyor. Lenovo, Legion, Yoga ve ThinkPad üzere üstün teknoloji ile üretilmiş dizüstü eserleriyle daha akıllı teknolojiler sunmayı sürdürüyor.  

16 milyondan fazla renk ve inovatif tuşlar 

Legion 7 serisinde Legion TrueStrike Klavye, her vuruşta eşit kuvvetle daha derin vuruşlar ve yumuşak iniş sağlayan inovatif tuşlarla karşımıza çıkıyor.  Legion TruStrike Klavye’nin sağladığı hassasiyet, süratli algılama ve güçlü tuş hissiyatı veriyor.  Ayrıca Legion 7 ve Legion Slim 7 ile evvelki jenerasyondan %23 daha büyük bir TrackPad’e sahip. Tüm bunlara ek olarak Corsair® iCUE iş birliği ile hazırlanan RGB klavye ve kasa aydınlatması serinin en ayrıştırıcı özelliği olarak karşımıza çıkıyor. 

Legion 7 ve Legion Slim 7, Lenovo’nun ferdî bilgisayar kullanıcılarına sunduğu Premium Takviye servis hizmetine ek olarak 3 yıl garanti sunuyor. Lenovo Türkiye’nin telefon, WhatsApp yahut e-posta yoluyla hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri ortasında canlı teknisyen takviyesi sunan Premium Takviye hizmeti ile ilgili detaylı bilgi aşağıdaki linkte yer alıyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu