Oyun

GTA imalcisi, bir oyun şirketini 12 milyar dolara satın aldı!

Take-Two Interactive, dünyanın en ünlü taşınabilir oyun imalcisi firmalardan biri olarak bilinen Zynga Games’i satıl alıyor. FarmVille’in de imalcisi olarak bilinen Zynga Games, artık GTA’nın da imalcisi olarak bilinen Rockstar Games’in bünyesi altında çalıştığı Take-Two için oyun geliştirecek. İşte muahedenin detayları…

GTA imalcisi artık Zynga’nın da sahibi

FarmVille, Golf Rival, Harry Potter: Puzzles & Spells, Words With Friends ve Zynga Poker üzere tanınan taşınabilir oyunların geliştiricisi olarak bilinen Zynga Games, Rockstar Games’in de sahibi olan Take-Two tarafından satın alındı. Mutabakat sonrasında borsada değişik bir gelişme yaşandı: Zynga payı yüzde 40 oranında yükselirken, Take Two’nun borsa payı yüzde 13 oranında geriye gitti.

Son devirde tıpkı Cyberpunk 2077’nin imalcisi olan CD Projekt RED üzere büyük bir reaksiyon çeken Rockstar Games cephesinde işler ekonomik olarak epey yolunda gidiyor. GTA V’in hala Online kısmında adeta para basmasından dolayı bir türlü GTA 6‘yı duyurmayan firma, artık de taşınabilir oyun dünyasının en bilindik firmalarından biri olan Zynga Games’i satın aldı.

Son olarak geçtiğimiz süreçte FarmVille 3’ü oyuncuların beğenisine sunan ve ortadan geçen 2 aylık süreçte 1 milyon oyuncu sayısını yakalayan Zynga Games artık Rockstar Games’in de sahibi olduğu Take-Two bünyesinde çalışacak. Bahisle ilgili resmi bir açıklama yayınlayan Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, yeni devirde hem taşınabilir hem de konsollar için şirketle birlikte oyun geliştireceklerini ve Zynga’nın yaklaşık 3 bin’e yakın çalışanının artık Take-Two bünyesinde çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Pekala sizler yaşanan bu satın alım süreciyle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu