Oyun

World of Warcraft, 20 yıllık geleneği bozuyor!

Oyun tarihinin en esaslı MMORPG oyunlarından World of Warcraft, bugüne kadar yakınından bile geçmediği bir değişime uğramak üzere. Bildiğiniz üzere bu vakte kadar oyun, Horde ve Alliance olmak üzere iki taraftan oluşuyordu, lakin yıllardır birbirine düşman olan bu iki taraf yakın vakitte birleşmek üzere.

World of Warcraft’ın oyun yöneticisi Ion Hazzikostas, geçtiğimiz saatlerde oyunla ilgili kapsamlı bir blog yazısı yayınladı. Bu yazıda, WoW’un 18 yıllık geleneğinin artık bozulacağı belirtildi.

Tarihte birinci kere iki taraf tıpkı kümede yer alabilecek

Oyun yöneticisinin yapmış olduğu açıklamalara nazaran World of Warcraft’ta artık Horde ve Alliance tıpkı tarafta yer alabilecek. Yani, WoW’un oyunculara sunmuş olduğu zindanlarda, misyonlarda, raid ve PvP’lerde bu vakte kadar birbirine düşman olan iki taraf birebir maksat uğruna savaşabilecek.

Yönetici Hazzikostas, herkesi heyecanlandıran bu büyük değişim hakkında şu sözleri kullandı; “Zindanlar, raid ve derecelendirilmiş PvP’ler için Alliance ve Horde oyuncularının birlikte parti oluşturmasına imkan sağlayacak yeni sistem üzerinde çalıştığımızı duyurmaktan memnunluk duyarım.”

Bu özellik için WoW yapımcılarının biraz daha vakte gereksinimi var

WoW’da yıllardır süregelen bir geleneği bir anda bozmak elbette pek kolay olmayacaktır. Hazzikostas, bu özelliği hayata geçirebilmek için 20 yıllık kod ve sistemleri tekrar elden geçirmeleri gerektiğini, bu yüzden de oyuncuların karşı tarafla tıpkı partide olabilmeleri için biraz daha beklemeleri gerektiğini lisana getirdi.

Bu sebeple yeni özelliğin yakında çıkacak Eternity’s End içerik güncellemesi ile birlikte gelmesini beklemek biraz yanlış olur. Hazzikoastas’ın söylediklerine nazaran Horde ve Alliance ortasındaki kümeleşme, 9.2.5 güncellemesinden sonra mümkün olacak.

Birtakım kurallar geçerli olmaya devam edecek

Daha evvel de belirttiğimiz üzere Alliance ve Horde kümeleşmesi raid, zindan ve PvP alanlarında mümkün olacak. Fakat loncalara ilişkin kullanıcılar, makul bölgelerde karşı tarafı düşman olarak görmeye devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu