Mobil

Google Pixel 6 serisi, tekrar bir problemle gündemde

Arama motoru alanındaki muvaffakiyetini akıllı telefon kesimine de taşımak için çalışmalarını sürdüren Google, şu sıralar ekim ayında vitrine çıkardığı kendi üretimi Tensor işlemcisinden güç alan Pixel 6 serisi ile gündemde. Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta yayınlanan Aralık ayı güvenlik güncellemesinin akabinde internete girememe başta olmak üzere çeşitli problemlerle boğuşan seri, kısa mühlet evvel gelen bilgilere nazaran yeni bir sorunlarla karşı karşıya.

Google Pixel 6 serisinde iki özellik devre dışı bırakıldı

Pixel 6 serisi, birinci çıkış yaptığı günden bilhassa şarj suratları konusunda kullanıcılarda olumlu bir izlenim bırakmadı. Bunlara bir de aralık ayı güncellemesinin akabinde üstte bahsettiğimiz sıkıntılar eklenince Google’ın başı oldukça bir ağrıdı. Lakin şirketin güncelleme nedeniyle oluşan problemleri çözmek için ağır mesai harcadığını da belirtelim.

Süreç bu formda ilerlerken, yakın vakitte Google’ın Pixel 6 modellerine mahsus iki tanınan özelliği devre dışı bıraktığı ortaya çıktı. Bir şirket çalışanının takviye forumunda açıkladığı bu durum sonrası doğal olarak kullanıcıların yansısı büyük ölçüde arttı.

Google tarafından benim için beklet ve davet tarama özellikleri devre dışı bırakıldı. Şu an için neden bu türlü bir karar alındığı net bir biçimde açıklanmasa da, çalışanının yaptığı açıklamalardan bu kararda aralık ayı güncellemesinin akabinde ortaya çıkan bir kusurun tesirli olduğunu anlayabiliyoruz. Öte yandan kelam konusu özelliklerin ne vakit etkin edileceği ise bilinmiyor.

İşte Google çalışanının takviye forumunda yaptığı açıklama:

Aralık Android güncellemesindeki bir kusurun ışığında, Android S Aralık QPR sürümünde (örn. SQ1D.211205.016.A4) çalışan Pixel 6 aygıtlarında Benim İçin Beklet ve Davet Tarama özelliklerini devre dışı bırakma kararı aldık. Kelam konusu özellikler temel problemleri çözene kadar kullanılamayacaktır. Bizlere yanılgıyı bildiren kullanıcılara teşekkür ederiz.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Pixel 6 serisinde güncelleme başta olmak üzere yaşanan çeşitli meseleler, şirketin akıllı telefon bölümündeki imajını nasıl etkileyebilir? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu