Teknoloji

Google One VPN artık iOS aygıtlarda da kullanılabilir

Google’ın yaklaşık 2 yıl evvel Android için kullanıma sunduğu VPN hizmeti artık daha fazla aygıta genişliyor. Şirket, Google One VPN‘i iOS kullanıcılarına da sunduklarını duyurdu. Hizmetin desteklendiği ülkelerdeki 2 TB Premium plana abone olan kullanıcılar, hizmetten faydalanabilecek.

Google One VPN, iOS’ta

Google One kullanıcıları artık hem iOS hem Android’de VPN hizmetini kullanmaya başlayabilecek lakin bunun da makul kaideleri var. Öncelikle bulunduğunuz ülkede bu hizmetin destekleniyor olması gerekiyor. Bir öteki koşul ise uygun abonelik planına sahip olunmalı.

Google, ABD, Fransa, Almanya, Belçika ve İtalya’nın da ortalarında bulunduğu 18 ülkedeki kullanıcıların VPN hizmetini kullanabileceğini belirtiyor. Listelenen ülkeler ortasında Türkiye yer almıyor lakin şirket, hizmeti daha fazla ülkeye getirmek için çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Google, iOS’a VPN hizmeti getirdiklerini açıkladığı blog gönderisinde ayrıyeten Android kullanıcıları için bir mühlet evvel yayınladıkları yeni özelliklere de yer verdi. Bu özellikler ortasında VPN teması kesildiğinde internet erişimini kapatan İnançlı İrtibat Kesme, makul uygulamaların standart bir irtibat kullanmasına müsaade veren Uygulama Atlama ve VPN’in süreksiz olarak kapatılabildiği Erteleme yer alıyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Başka Yazılım Haberleri
  • Google One VPN artık iOS aygıtlarda da kullanılabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu