Donanım

AMD’den uygun fiyatlı ekran kartı hamlesi!

Dünyanın en büyük mikroçip üreticilerinden biri olan AMD, uygun fiyatlı eser gamını genişletiyor. Hem işlemci tarafında, hem de ekran kartı tarafında birçok eseri ve milyonlarca kullanıcısı olan şirket, Intel ile işlemci ve ekran kartı cephesinde rekabeti sürdürüyor. Ayrıyeten ekran kartı tarafında Nvidia’yla da rakip olan AMD, uygun fiyatlı ekran kartları ile ilgili yeni bir atılım yaptı.

Düşük bütçeli oyuncular yeni Radeon RX 7000 serisi ekran kartlarını beklerken, AMD’den farklı bir atılım geldi. Şirket, Radeon RX6000 serisi ekran kartlarından vazgeçmedi. 2022 yılında RX6x00 serisi iki grafik kartı duyurabilir.

AMD, yeni Radeon RX 6000 XT ve RX 6500’ü piyasaya sürebilir

Bu yıl RDNA 3 ekran kartlarını tanıtacak olan AMD, bu aygıtlardan evvel Radeon RX 6000 XT (2022) grafik kartını tanıtacak. Ayrıyeten tekrar bu model ile birlikte Radeon RX 6500 ekran kartını da göreceğiz. Ortaya çıkan bilgiler, iki kartın da giriş düzeyine uygun fiyattan pozisyonlanacağı istikametinde olurken, Radeon RX 6500 modelinin fiyatı da ortaya çıktı.

Daha öncesinde sık sık savlar ile gündeme gelen ve büyük oranda hakikat bilgiler paylaşan Greymon55 isimli Twitter kullanıcısı, yeni Radeon RX 6500’ü 130 dolar düzeyinden satışa çıkartacak. Teknik özellikler bakımından bu model RX 6400 OEM’e benzeyecek. RX 6000 XT ise RX 6X50 XT olarak isimlendirilecek ve Haziran – Temmuz ayları ortasında tanıtılacak.

Pekala siz AMD’nin ürettiği ekran kartları ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizin favori mikroçip üreticiniz hangisi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu