Oyun

Ghost of Tsushima, satış sayılarıyla dudak uçuklattı

Sly Cooper ve Infamous üzere PlayStation markasına özel oyunlarla bilinen ünlü oyun imalcisi Sucker Punch Productions, hem PS4’te hem de yenilenmiş versiyonuyla PS5’te büyük ilgi gören aksiyon oyunu Ghost of Tsushima‘nın satış sayılarını açıkladı. Bir süredi sinema uyarlaması üerinde de çalışılan üretim, satış sayılarıyla Sony’nin yüzünü güldürmeyi başardı.

Ghost of Tsushima, toplam 8 milyon satışa ulaştı

Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve birinci olarak 2020 yılının Temmuz ayında PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro‘ya özel olarak piyasaya sürülmüştü. Hayli başarılı bir çıkış yakalayan macera-aksiyon oyunu, ortadan geçen bir yılın akabinde Director’s Cut versiyonuyla PlayStation 5 sahiplerinn de beğenisine sunuldu.

Sucker Punch, PlayStation 5 versiyonuna özel olarak 4K çözünürlükte, 60 FPS Performans Modu‘nu da oyuna eklemişti. Ünlü oyun imalcisi, geçtiğimiz yılın 2020 yılının Aralık ayında yaptığı bir açıklamada, üretimin toplamda 5 milyon satış sayısına ulaştığını belirtmişti.

Ortadan geçen bir yılın akabinde, PS5 platformundaki satışların da tesiriyle 3 milyon ünite daha satan üretim, toplamda 8 milyon satmayı başardı. Bu sayılar epeyce etkileyici olsa da Ghost of Tsushima’nın piyasaya çıktığı birinci üç günde toplam 2.4 milyon satış sayısına ulaşarak PS4 tarihinin en süratli satan oyunu olduğunu da eklemek gerek.

Ghost of Tsushima markasını önümüzdeki süreçte çok daha fazla duyacağımızı da eklemek gerek. Sony, şu sıralar üretimin bir sinema adaptasyonu üzerinde çalışıyor. Şimdi Sucker Punch cephesinden bir devam oyununa dair duyuru gelmemiş olsa da en geç 2023 yılında Ghost of Tsushima 2‘nin duyurulmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Pekala sizler Ghost of Tsushima ve yakaladığı üstün satış başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce üretimin sinema adaptasyonu da başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu