Oyun

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nda Tarihi Muvaffakiyet

Dünyanın en büyük taşınabilir espor tertiplerinden biri olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası‘na Türk grupları damga vurdu. Turnuvaya katılan kadrolarımızdan Kaos Next Düş, S2G Esports ve Fenerbahçe büyük bir muvaffakiyete imza atarak PUBG MOBILE Küresel Championship Büyük Finalleri’ne katılma hakkı kazandı.

Doğu ve Batı kısımlarında toplam 40 ekibin gayret ettiği PUBG MOBILE Küresel Championship 2021 finallerine Türkiye’den altı kadro katılmıştı. Next Düş Esports, Papara SuperMassive Blaze, Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Beşiktaş grupları 24 Aralık’ta sona eren finallerin her müsabakasında sonuna kadar gayret ederek bizleri gururlandırmayı başardı. 

Türkiye’den 3 kadro büyük finallere gidiyor

Final basamağında kıyasıya bir rekabet sergileyen altı Türk kadrosundan Kaos Next Hayal, Batı liginin şampiyonu olarak 392.500$ kazandı. Final etabında başarılı olan S2G Esports, 51.750$ ve Fenerbahçe Espor kadrosu da 44.500$ ödül kazanmış oldu. 

Üç grubumuz büyük finallere katılmaya hak kazanarak Türk espor tarihi açısından da değerli bir muvaffakiyete imza atmış oldu.

PUBG MOBILE Küresel Championship Büyük Finalleri ise 21 – 23 Ocak 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek ve tüm maçlar PUBG MOBILE Espor Türkiye resmi Youtube kanalında yayınlanacak.

PUBG MOBILE espor programının tamamı, 2021 yılında toplam 15 milyon dolar ödül havuzu sağlayarak taşınabilir espor tarihindeki en yüksek ödül havuzuna ulaştı. PUBG MOBILE espor ayrıyeten 2020’nin ikinci yarısına kıyasla yüzde 56’lık artışla Orta Doğu, Avrupa ve Amerika’da yüzde 100 izleyici artışı yakaladı ve 75 milyon saat izlenerek 2021’in birinci yarısında başarılı bir yol katetti. 

Amiral gemisi seviyesinde bir taşınabilir oyun tecrübesini en yeni premium akıllı telefonları OnePlus 9 ve 9 Pro ile sunan, önder taşınabilir teknoloji şirketi OnePlus, PMGC 2021’in resmi akıllı telefon sponsoru.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu