Mobil

En yaygın (ve Apple’In bir türlü çözemediği) iOS 16 problemleri

iOS 16 neredeyse kullanım ömrünün sonuna geldi. Apple’ın bu yaz iOS 17‘yi tanıtması bekleniyor. Bununla birlikte, iOS 16’nın şimdiye kadar kullanımda olmasına karşın, kullanıcılar iPhone işletim sisteminin en son sürümünde hala çok sayıda yanılgı olmasından ötürü şikayet etmeyi sürdürüyorlar. Hatta kullanıcılar bundan bıkmış durumda bile denebilir.

YouTuber Luke Miani’nin de belirttiği üzere: “iOS daha da berbata gidiyor. Apple’ın mevcut aygıtların performansını artırdığı ve kusurları düzeltmeye odaklandığı o büyük iOS 12 güncellemesinden sonra, şirket mevcut yanlışları ele almadan yarım yamalak özellikler eklemeye başladı.”

Apple’ın macOS Monterey’de problemsiz çalışan macOS Ventura’daki bildirim sistemiyle ilgili bir sorunu çözmesi neredeyse 6 ay sürdü. Öte yandan iOS 16 ile Apple, eski kusurları motamot bırakırken yenilerinin birikmesine de müsaade veriyor. Pekala, yazılım yanlışlarla doluysa bir iPhone 14 Pro Max‘e sahip olmanın ne manası var?

iPhone’larda meydana gelen en tuhaf meseleleri öğrenmek için Twitter’da “iOS 16 hataları” terimini aramanız kâfi. Bunlar ortasında ise en yaygın meseleler şu halde:

En yaygın iOS 16 sorunları

  • Bazen iPhone 14 Pro ekranı büsbütün kararıyor ve aygıtın kilidini açamıyorsunuz. Telefonun titreşimini duyabiliyorsunuz lakin kullanamıyorsunuz;
  • iMessage’daki Fotoğraflar sekmesi karşılık vermiyor;
  • Kullanıcılar bir FaceTime aramasını kabul edemiyor ya da arama iPhone kilitliyken yapılmışsa iPhone’larını kullanamıyor.
  • iPhone sahipleri ayrıyeten Dinamik Ada’nın görünmemesi gereken yerlerde görünmesinden ve Kilit Ekranı ile ilgili çeşitli yanılgılardan şikayetçi: Bozuk fotoğraflar, cevap vermeyen widget’lar ve müzik çaların çok küçük ya da çok büyük olması üzere sıkıntılar ayyuka çıkmış durumda.

Her ne kadar iOS 17 çok büyük yeni özelliklere sahip olmayacak üzere görünse de, tahminen de Apple, kullanıcıların iPhone’larıyla daha düzgün bir tecrübe yaşayabilmeleri için daha fazla özellik yayınlamadan evvel mevcut problemleri ele almak için biraz vakit ayırabilir…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu