Mobil

Xiaomi 12 Ultra’dan yeni bilgiler geldi

Xiaomi, geçen ay Çin’de Xiaomi 12 serisini piyasaya sürdü. Bu noktada seri üç aygıttan oluşuyor. Bunlar karşımıza Xiaomi 12X, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro olarak çıktı. Toplumsal medyada seri içerisinden öteki bir aygıt hakkında söylentiler dolaşıyor. Xiaomi 12 Ultra hakkında şimdi net bir bilgi yer almıyor.

DCS tarafından gelen yeni bir sızıntı, şirketin Xiaomi 12 Ultra modelinde kamera kurulumunu yükseltmeyeceğini ortaya koydu. Bu da yaklaşan amiral gemisi Ultra’nın selefi Xiaomi Mi 11 Ultra ile tıpkı özelliklere sahip olacağı manasına geliyor.

Xiaomi 12 Ultra, kamera dizaynında değişikliğe gidiyor

Mi 11 Ultra, Mart 2021’de piyasaya çıktı. Mi 11 Ultra, artta üçlü kamera kurulumuyla geldi. Akıllı telefondaki birincil sensör 50 Megapiksel ISOCELL GN2‘ydi. Buna ek olarak aygıt, 128 derece görüş alanına sahip 48 Megapiksel ultra geniş açılı bir lensi barındırıyordu. Son olarak da, 5x optik zoom ve 10x hibrit zoom özellikli 48 Megapiksel telefoto kamera yer alıyor.


Fotoğraf: LetsGoDigital

Xiaomi 12 Ultra‘daki kamera kurulumunun Xiaomi 11 Ultra ile birebir olacağı söyleniyor. Lakin modülün tasarımı yeni hale bürünüyor. Akıllı telefonun gözetici kasası bir müddet evvel sızdı. Bu da evvelkinden farklı bir kamera modülünü gözler önüne serdi.

Xiaomi 12 Ultra’nın Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alması beklentiler dahilinde yer alıyor. Buna ek olarak batarya kısmında 5.000 mAh pil ve 120W HyperCharge ile gelme ihtimali var. Şimdilik, Xiaomi 12 Ultra’nın özellikleri tarafında pek fazla bilgi yok. Son olarak, aygıtın yakın vakitte sertifika web sitelerinde gözükmesi beklentileri var.

Sizler Xiaomi 12 Ultra modelinden neler bekliyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu