BilimTeknoloji

Disney+’tan hoş haber: RTÜK’ten Disney+’a 10 yıllık yayın lisansı!

Netflix’in popülerleşmesi ile görüntü akıi platformlarının sayısı bir epey arttı. Bu platformların ortasında da elbet en tanınan olan Disney Plus‘tı. Geçtiğimiz saatlerde de Türkiye’deki izleyiciler için Disney Plus’tan hoş bir haber geldi.

RTÜK Yayın Lisansını Verdi!

Dün akşam saatlerinde çıkan haberlere göre Radyo ve Televizyon Üst Konseyi (RTÜK), Disney Plus’a 10 yıl boyunca yayın yapabilmesi için yayın lisansını verdi. Ne yazık ki platformun ne vakit erişilebilir olacağı hala belirli değil lakin 2022 yılında başlayacağını artık rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Daha öncesinde de sizlere aktardığımız üzere Disney Plus, yalnızca kendi hazırdaki kütüphanesiyle ülkemizde yayın hayatına başlayacak üzere durmuyor. Şu anda Disney Plus için geliştirilmekte olan birkaç farklı yerli üretim bulunuyor. Büyük ihtimalle bu üretimlerin da tamamlanmasıyla platformu erişime açacaklar ve erişime açıldığında birinci yerli imaller da izlenebilir olacak.

Elbette tüm bu olayların yanında platformun fiyatının ne olacağı da büyük merak konusu lakin bu kadar fazla özel çalışma yapılıyorsa fiyat konusunda da bir yerelleştirme görebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu