Teknoloji

Apple’In beklenen aygıtı için hayaller, tekrar öbür bahara mı kaldı?

Bu haftanın başlarında Apple, yıllık WWDC 2023 geliştiriciler konferansını 5-9 Haziran tarihlerinde düzenleyeceğini duyurdu. Bölümdeki birçok kişi, Apple’ın uzun müddettir geliştirilmekte olan karma gerçeklik başlığını en sonunda resmi olarak tanıtacağı yerin bu aktiflik olacağını iddia ediyor. Fakat ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun yaptığı yeni bir açıklama, hala bu bahiste kesin bir kanıya varmamamız gerektiğini söylüyor.

Bir Twitter gönderisinde Kuo, “Apple’ın çarpıcı ‘iPhone anını’ yine yaratacak bir AR/MR başlık duyurusu konusunda pek optimist olmadığını” tez ediyor. Bunun ardındaki sebeplerden kimilerinin ortasında, başlığın “bazı donanım özelliklerinden ödün verilmesinin” yanı sıra, yavaşlamakta olan global ekonomik durum yer alıyor. Öteki problemler ortasında, başlık için sağlam bir uygulama ekosisteminin oluşturulmasının gerekmesi ve Kuo’nun söylediğine nazaran 4.000 doların üzerine çıkabilecek yüksek fiyatı yer alıyor. Ayrıyeten şirket içinde de başlık hakkında kimi huzursuzluklar yaşandığı biliniyor.

Kuo, başlığın seri üretiminin bir yahut iki ay daha ertelenebileceği ve 2023’ün üçüncü çeyreğinin ortalarına yahut sonuna kadar gerçekleşmeyebileceğini de söylüyor. Analist, daha evvelki 500.000 adetlik iddiaların çok altında olan bir biçimde, yıl sonuna kadar yalnızca 200.000 ile 300.000 adet ortasında başlık üretileceğini iddia ediyor.

Bunların genel olarak pek uygun gözükmediği varsayılırsa, Apple’ın başlığın tanıtımını bu sonbaharın sonlarında, yani şirketin iPhone 15 modellerini de tanıtması beklenen vakte kadar ertelemesi kelam konusu olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu