BilimTeknoloji

BTC’nin düşüşünden en çok etkilenen kripto paralar

Bitcoin’in (BTC) 46.000 dolardan, 42.700 dolar düzeylerine kadar ani düşüşü tüm kripto para piyasasını etkiledi. Bu düşüşün akabinde en çok etkilenen büyük altcoin’ler de aşikâr oldu. Burada öne çıkan isimler Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) olarak sıralanıyor.

BTC Düştü! Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) Geriledi

FED’in tutanaklarının yayımlanmasının akabinde Bitcoin (BTC) ani bir düşüş yaşadı. Piyasa kıymetine nazaran birinci on kripto para ünitesi ortasında yer alan Avalanche (AVAX), Terra (LUNA) ve Solana (SOL) kripto para üniteleri de son 24 saat içinde yüzde 12 oranında geriledi. Bunun yanında bu düşüşten en çok etkilenen ortasında yer alan Polkadot (DOT) da yüzde 14 oranında düşüş yaşadı.

Ayrıyeten Polkadot (DOT), daha evvel 25 dolar fiyat düzeyinde bir dayanak oluşturmuştu. Şimdilerde ise 25,81 dolardan süreç görüyor. Emsal durum Solana’da (SOL) da var. SOL, CoinMarketCap bilgilerine nazaran, 147,61 dolardan süreç görüyor.

Son olarak Bitcoin’deki bu düşünün akabinde, kripto vadeli süreçlerindeki tasfiye ölçüsü da 800 milyon doların üzerine çıktı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu