BilimTeknoloji

Kripto para ile ödemelere işletmeler nasıl bakıyor?

2021 yılı bilhassa Visa ve PayPal üzere dev finans kurumlarının kripto paralara göz kırpması ile büyük yükselişlerin yaşandığı bir periyot oldu. Yaşanan bu gelişmeler pek çok işletmenin kripto paralara sıcak bakmasına neden oluyor. 

Kripto para ödemelerine işletmeler istekli

Visa tarafından ABD, Kanada, Almanya üzere 9 ülkede yapılan bir anket, işletmelerin kripto para ödemelerine sıcak baktığını ortaya koyuyor. Ayrıyeten bireyler de kripto para ödemelerine güzelden uyguna ısınmış durumda. 

Ankete nazaran ABD’deki KOBİ’lerin yüzde 19’u, Kanada’da ise yüzde 8’i bu yıl kripto para ödemelerine başlamayı istiyor. Bu oran BAE, Brezilya, Hong Kong ve Singapur’da yüzde 30 düzeylerine çıkıyor. Ankete katılan işletmelerin yüzde 75’i ise ödeme sistemlerine yeni yolların eklenmesini kaçınılmaz görüyor. 

Birey tarafında ise yaklaşık 5000 şahsa sorular yöneltilmiş ve insanların geçmişe oranla kripto paralara daha itimatla yaklaştığı ortaya konmuş. Visa yöneticileri bu iki değerli kriterin kripto para ödemelerinin benimsenmesinde destekleyici faktör olacağını düşünüyor. Aslında Visa’nın kendisi de kripto para ödemelerini desteklediği için yapılan bu anketin firmanın stratejisi açısından de ehemmiyet taşıdığını söylemek yanlış olmaz. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu