Donanım

BOE’den dünyanın en süratli oyuncu monitörü!

Oyuncu monitörü ve ulaştıkları ekran tazeleme suratlarının yüksek olması bilhassa e-spor turnuvaları için olmazsa olmaz kaidelerden biri. Çin’in en büyük ekran üreticileri ortasında yer alan ve son yıllarda dünyayı şaşırtan yeniliklere imza atan şirket, dünyanın en süratli oyuncu monitörü ile karşımızda. Ekran yenileme suratı tarafında hudutları aşan firma, 500Hz + üzere şimdiye kadar ulaşılamayan bir yere çıtayı yükseltti.

BOE oyuncu monitörü 500Hz ekran yenileme suratı ile rekor kırdı

Çinli firma son yıllarda katlanır ekranlar, LED ve OLED panel teknolojisinde öne çıkmaya başladı. Bu noktada Samsung ve LG’nin pazar hissesini zorlayan firma yeni bir inovasyon ile karşımıza çıktı. Fakat BOE bir panel üreticisi ve bu çeşit yapılan tanıtımlar olağan ki BOE’nin monitör piyasasına girdiği manasını taşımıyor.

Şirketin internet sitesinde duyurulan ekran Full HD Plus yani 1080p çözünürlüğe sahip. Boyut olarak 27 inç olan bu dev oyuncu monitörü1 ms reaksiyon müddeti ve 8 bit renk gamı dayanağı ile karşımıza çıkıyor. Oyuncu monitörü ayrıyeten 8 şeritli bir eDP ilişkisine da sahip.

Oksit yarı iletken ekran teknolojisi ile üretilen oksit art panel bu yüksek ekran yenileme suratının gerisinde yatan teknoloji. BOE son yıllarda bu teknoloji üzerine önemli yatırımlar yapmaya başladı. Firma daha evvel de dünyanın 8K çözünürlüğüne sahip, 110 inç büyüklüğünde ve 120Hz ekran yenileme suratına sahip ekranını tanıttı.

BOE’nin tanıttığı dünyanın en süratli oyuncu monitörü 1080p üzere eskisi kadar pek tercih edilmeyen bir çözünürlükte. Lakin bilhassa e-spor turnuvalarına katılan oyuncular için yüksek çözünürlükten çok ekran yenileme suratı değer kazandı. Bu sayede FPS kıymetlerini üst çeken oyuncular, oyun içi anlık reaksiyonlar için de yüksek süratli ekranları tercih ediyor. Bilhassa ekranın 1 ms reaksiyon müddeti de bu açıdan kıymetli. Bilhassa 500Hz + ekran yenilemeye sahip oyuncu monitörü nasıl bir tecrübe sağlar, merak konusu.

Bu yeni ekran teknolojisinin oyuncu monitörlerinde ne vakit karşımıza çıkacağı ise muhakkak değil. Lakin BOE hakikaten de bu bedellere ulaştıysa, panel rekabetinde yeni bir periyoda girmiş olabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu