Donanım

Sony BRAVIA serisi 4K LED ekranlarla devam ediyor

CES 2022 fuarına bu yıl 4 farklı ekran teknolojisi ile gelen Sony; QD-OLED, OLED, küçük LED ekranların akabinde klasik LED ekranlarını da sergiledi. Sony BRAVIA LED televizyonlar 43 inç ve 85 inç ortasında seçenekler sunuyor. 

Sony BRAVIA LED serisi

Sony BRAVIA 4K LED serisi içerisinde 3 farklı model yer alıyor. En üst düzeyde XR bilişsel işlemcisi kullanılırken başka iki model 4K HDR X1 işlemcisi ve 4K X-Reality PRO fotoğraf sürece teknolojisinden faydalanıyor. 

Sony BRAVIA X90K modeli 55 inç, 65 inç, 75 inç ve 85 inç boyutlara sahip. BRAVIA XR bilişsel işlemcisi ile daha kullanıcı odaklı olan seri ince çerçeve dizaynına yer veriyor. Stand ise 3 farklı mod da kullanılabiliyor. Full Array LED panelin hassasiyetiyle bir ortaya gelen XR Triluminos Pro ve XR Contrast Booster, daha geniş bir renk gamı yelpazesinde derin siyahlar ve ağır parlaklık ile üstün gerçekçilik sağlıyor. Yeniden fiyatsız 10 adede kadar sinema ve 24 ay sınırsız akış içeren bir sinema hizmeti BRAVIA CORE burada yer alıyor. 

Sony BRAVIA X85K modeli ise 4K HDR X1 işlemcisi ve 4K X-Reality PRO fotoğraf sürece teknolojisini kullanıyor. 43 inç, 50 inç, 55 inç, 65 inç, 75 inç ve 85 inç boyutlara sahip. Sony BRAVIA X80K modeli ise 43 inç, 50 inç, 55 inç, 65 inç ve 75 inç olarak geliyor. Bu iki modelde geniş renk paleti sunan XR Triluminos Max kullanılıyor. Ortak özellikler şu biçimde:

  • BRAVIA CORE Calibrated Mode
  • BRAVIA CAM ortam optimizasyonu
  • Ses çıkışını optimize eden Akustik Merkez Senkronizasyonu
  • Hoparlörler yardımıyla ses kaynaklarının verimliliğini arttıran Acoustic Multi-Audio
     

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu