Oyun

Battlefield 2042 Özgür Düşüşe Geçti: Oyunun Popülerliği Adeta Çakıldı!

Piyasaya sürülmesinden yalnızca iki ay sonra, Battlefield 2042, Xbox’ta popülaritesini kaybediyor üzere görünüyor. Oyun, hem Xbox One hem de Xbox Series X ve S’te artık ABD’de en çok oynanan 50 Xbox oyunu ortasında değil.

Xbox Series X – S versiyonu, İngiltere’de biraz daha âlâ durumda görünse de, birinci 50 listesinin sonlarında yer alıyor: 44 numara…

Farklı olan, For Honor ve DayZ oyunların Battlefield 2042’den daha tanınan olmaları. Hatta Dice stüdyosunun da geliştirip Nisan 2020’de güncellemeyi durdurduğu Star Wars Battlefront 2 bile Battlefield 2042’nin önünde görünüyor.

Battlefield 2042 için işlerin PC’de de güzel gitmediği kesin. Steam sayfasındaki kullanıcı incelemeleri, oyunu platformun en makus 100 oyununda 14 numara yapmış durumda.

Oyuncu sayılarını takip eden Steam Graphs, oyunun çıktığı Kasım ayından bu yana çok önemli bir düşüş yaşandığını gösteriyor. Oyun, ömrüne ortalama 51.299 oyuncu ile başladı ve şu anda yalnızca 9.727 oyuncu bulunuyor.

Oyuncu sayısında küçük bir düşüş olağan olarak karşılanabilir ama Battlefield 2042’nin durumunda telaş verici derecede şiddetli bir düşüş kelam konusu. Bunun neden olduğuna gelince, ortak oyuncu şikayetleri teknik meselelere ve evvelki oyunlardaki temel özelliklerin eksikliğine işaret ediyor.

EA, kuşkusuz bunu düzeltmek için ziyadesiyle istekli. Kimileri, oyunun oyuncuları cezbetmek için oynaması fiyatsız bir modeli benimseyeceğinden şüpheleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu