Mobil

Apple, SIM kartı girişini büsbütün kaldırabilir!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, geçtiğimiz aylarda yeni iPhone 13 serisini piyasaya sürmüştü. Yeni aygıtların piyasaya sürülmesinin akabinde seneye tanıtılacak yeni iPhone 14 ailesinin özellikleri merak konusu olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 14 serisiyle ilgili birçok sızıntı bilgi yayınlandı. Artık ise daha farklı bir seri hakkında tezler yapılıyor. 2023 yılında tanıtılması beklenen iPhone 15 serisiyle ilgili yeni tezler ortaya atıldı. Argümana nazaran iPhone 15 Pro’da SIM kartı girişi olmayacak.

iPhone 15 Pro, yalnızca eSIM yuvasına sahip olabilir!

BlogDoiPhone’un argümanlarına nazaran Apple, 2023 yılında tanıtacağı iPhone 15 serisinde Pro modeliyle birlikte kullanıcılarına fizikî SIM kart girişi sunmayı bırakıp 2 adet eSIM yuvasıyla karşımıza çıkacak. Bu sayede şirket, birinci kere bir akıllı telefonunda yalnızca eSIM özelliğini kullanıcılara sunmuş olacak. Zira bu özellik birçok aygıtta halihazırda bulunuyor.

Bu sene tanıtılan iPhone 13 ve iPhone 13 Pro aygıtlarda eSIM özelliği kullanıcılara sunuluyor. Bunun dışında Apple’ın hiçbir ilişkisi noktası olmayan bir iPhone’un üzerinde çalıştığını biliyoruz. Şayet bu tez yanlışsız ise büyük ihtimalle iPhone 15 Pro’da bizlere Lightning konektörü de dahil hiçbir giriş sunulmayacak. Bu sayede aygıt daha sağlam olacak.

Büyük ihtimalle şirket, karşımıza yalnızca eSIM yuvasına sahip modeller çıkarırsa bu modeller belli pazarlarda piyasa sürülecek. Ülkelerin teknolojileri benimseme suratları ve altyapılarından kaynaklanan sorunlardan ötürü her ülkede yalnızca eSIM yuvasına sahip modellerin piyasaya çıkması müşterileri olumsuz manada etkileyebilir.

iPhone 15 serisiyle ilgili argümanlar bunlarla hudutlu değil. Savlara nazaran aygıtlarda ekran altı parmak izi okuyucusu bulunacak ve aygıtlar 3nm işlemcilere sahip olacak. Pekala, sizin kanılarınız neler? Siz, fizikî SIM kartı yuvası olmayan bir iPhone almak ister misiniz? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu