Donanım

Asus ROG Loki güç kaynağı tanıtıldı

Asus ROG markasının İskandinav Rablerinin ismini vererek piyasaya sürdüğü Thor güç kaynağı serisinin akabinde bu defa Loki karşımızda. Asus ROG Loki güç kaynağı kompakt oyuncu sistemlerine güç vermeyi amaçlıyor. 

Asus ROG Loki SFX-L özellikleri neler?

Asus ROG Loki SFX-L güç kaynağı son periyotta popülaritesi giderek artan kompakt form faktöründeki oyuncu bilgisayarlarını hedefliyor. Ekran kartlarındaki 600W TDP devrine de hazır olan güç kaynağı için yenilikçi bir de soğutma tahlili geliştirilmiş. 

Asus ROG Loki SFX-L güç kaynağı 750W-1200W ortasında değişen versiyonlara sahip. 16-pin PCIe 5.0 teması sayesinde ekran kartlarına 600W’a kadar güç sağlıyor. 80 PLUS Titanium sertifikası ile verimlilik konusunda da üstte. 

Asus mühendisleri baskılı devre kartı dizaynını ve soğutma sistemini elden geçirerek bu küçük canavarın içerisindeki havayı en tesirli halde dışarı atmanın yolunu bulmuş. Çift rulmanlı 120mm fan ROG Axial teknolojisi sayesinde daha fazla hava basıncı oluşturuyor. RGB aydınlatma ise Asus Aura Sync ile denetim ediliyor. Güç kaynağı 10 yıl garanti sunarken RGB LED ise 3 yıl garantiye sahip. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu