Donanım

AMD CEO’su, Intel’in daha yeterli olduğu argümanına karşılık verdi!

Advanced Micro Devices (AMD) CEO’su Lisa Su, geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştirdiği bir röportajda, yeni nesil Radeon ekran kartları, yeni duyurulan taşınabilir işlemciler ve Zen 4 mimarisi ile ilgili konuştu. AMD CEO’su, birebir vakitte Intel ile olan rekabetleri ve şirketin son devirdeki tezli açıklamalarıyla ilgili de sessizliğini bozdu.

AMD CEO’su, Intel’e karşı ölçülü bir tutum gösterdi

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği CES 2022 lansmanında birbiri arkasına donanımsal ve yazılımsal projelerini duyuran AMD, 2022 yılını etkin geçirmeyi planlıyor. Radeon RX 6500 XT ekran kartı ve yeni kuşak RX 6000 serisi taşınabilir işlemcileriyle ilgiyi üzerine çeken şirket, birebir vakitte Nvidia’nın DLSS teknolojisine rakip olarak sunacağı yazılımsal teknolojileri de kullanıcıların beğenisine sundu.

Bu hafta içerisinde VentureBeat’ten Dean Takahashi ile bir röportaj gerçekleştiren AMD CEO’su Lisa Su, Intel cephesinin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla ilgili konuştu. Hatırlayacağınız üzere Intel, gerçekleştirdiği CES 2022 lansmanında, piyasanın açık orta en süratli taşınabilir işlemcilere sahip olduğunu tez etmişti. Lisa Lu’ya, her iki işlemci de şimdi piyasaya çıkmadığı için kullanıcıların tereddütte olduğu ve bu husus hakkında neler düşündüğü soruldu.

İşte Lu’nun açıklamaları:

“Burada en değerli şey kullanıcıların bu donanımları satın almasıdır. Ryzen 6000 için çok heyecanlıyız. Tek çekirdek ve çoklu çekirdek performansına, , grafik performansına, pil ömrüne bakarsanız bunun epeyce güzel bir geliştirme olduğunu görebileceksiniz.

Biz silikonun konuşması taraftarıyız. Lakin şu an işlemcinin nerede konumlandığı konusunda kendimizi çok düzgün hissediyoruz ve tasarım kazanımları ve birinci sınıf tasarım kazanımları açısından OEM’lerle olan paydaşlığımız konusunda çok mutluyuz. Son dört yahut beş finansal çeyreğe bakarsanız, Ryzen’ın piyasadakini gücünü rahatlıkla görebilirsiniz. Ryzen 6000’in Premium segmentleriyle bu gücümüzü göstermeye devam edeceğiz.”

Lisa Su

Açıklamalardan da görebileceğiniz üzere AMD CEO’su Intel’e adeta kibar bir lisanla hodri meydan demek istemiş üzere görünüyor. Pekala sizler bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu