Sosyal Medya

Clubhouse, uygulama zorunluluğunu kaldırdı

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, 2020’deki birinci çıkışından beri taşınabilir uygulama gerektiriyordu. Kullanıcılar toplumsal ağda bir odaya katılmak ve sohbeti dinlemek için Clubhouse’u telefona yüklemek zorundaydı. Lakin toplumsal medya platformu bu mecburiliği ortadan kaldırdı.

Bugünden itibaren artık Clubhouse kullanıcıları hem webde hem de mobilde canlı odalara tarayıcı üzerinden katılabilecek. Böylelikle Clubhouse’a bilgisayardan ya da uygulaması yüklenemeyen bir platformdan erişmek direkt mümkün olacak. Hatırlanacağı üzere şirket geçtiğimiz sene Android‘e de adım atmıştı. Yeni kararıyla birlikte faaliyet alanını yaygınlaştırmış oldu.

Clubhouse odalarının özel kontağı olacak

Toplumsal medya şirketi, Clubhouse taşınabilir uygulamasına paylaşım özelliği ekledi. Oluşturduğunuz odanın sol alt köşesindeki ok ikonuna tıklayarak; direkt Clubhouse’un içinde odanızı paylaşabileceğiniz üzere Instagram, WhatsApp üzere uygulamalar aracılığıyla da arkadaşlarınıza, eşinize, dostunuza gönderebilirsiniz. Ayrıyeten odanın ilişkisini da kopyalayabilirsiniz.

Kopyaladığınız temas, odanızın tarayıcı vasıtasıyla web ortamında açılmasını sağlayacak. İlişkiye erişimi olan bireyler, Clubhouse’ta oturum açmaksızın sohbete katılabilecekler. Fakat aktarılan bilgiye nazaran bu özellik şimdilik ABD’de çalışıyor. Ayrıyeten şirket özelliğin test basamağında olduğunu ve gelecekte başka ülkelerde de kullanıma sunacağı bilgisini paylaştı.

Oda oluşturmak için hesap zarurî

Oturum açma mecburiliği yalnızca odaya iştirak için kalktı. Yeni bir sohbet odası oluşturmak için hala bir Clubhouse hesabına sahip olmanız gerekiyor. Bunun yanında Clubhouse’un taşınabilir uygulamasını da Android yahut iOS telefonunuza yüklemeniz isteniyor.

Yeni özelliği kullanmak için;

  • Öncelikle “Start a new room” butonuna basarak oda oluşturun.
  • Akabinde sol alt köşedeki “Share” düğmesine tıklayın.
  • Odayı paylaşmak istediğiniz prosedürü belirleyerek sürece devam edin.

Clubhouse sol alt köşedeki paylaşım düğmesinde odanın kaç kere paylaşıldığını da gösterecek. Böylece kimlerle etkileşim kurduğunuzu daha yeterli ölçebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu