Teknoloji

Apple’ın merakla beklenen M3 işlemcisi ne vakit gelecek?

Analist Ming-Chi Kuo son raporunda yaklaşmakta olan 15 inç MacBook Air ile ilgili birkaç bilgi verdi. Kuo’ya nazaran, bu makine 2 işlemci seçeneği sunacak, lakin bunlar Apple’ın 13 inç MacBook Air ile halihazırda sunduklarına misal olacak.

Bununla birlikte, 15 inç MacBook Air’de özelliklerde güncelleme bekleyen kullanıcılar, geçen yıl yine tasarlanan M2 işlemcili MacBook Air ile birebir makineyi karşılarında bulacaklar. Buna karşılık işlemci hanesinde Apple M3’ü göreceğiz.

Buna ek olarak Kuo, Apple’ın üreteceği 15 inçlik MacBook’un Macbook Air olarak isimlendirileceği istikametindeki geçmiş raporları da doğruluyor, çünkü şirket giriş düzeyi MacBook Pro’ya 15 inçlik bir seçenek sunmayı planlamıyor.

https://twitter.com/mingchikuo/status/1649057860998029314

Bu raporda enteresan olan şey, Kuo’nun Apple’ın M3 çiplerine ait programını ayrıntılandırması. Kuo’ya nazaran, Apple’ın M3 çipinin seri üretiminin 2023’ün 2’inci yarısında, M3 Pro ve M3 Max’ten biraz evvel başlaması bekleniyor. Daha evvelki haberlerde Apple’ın M3 Pro ve M3 Max işlemcilerini 2024’ün başlarında mağazalarda yerini alacak olan üst seviye MacBook Pro modelleri için hazırladığı belirtilmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu