BilimTeknoloji

Xiaomi, robot köpek CyberDog’un yeteneklerini gösteren yeni bir görüntü yayınladı

Xiaomi geçtiğimiz Ağustos ayında tanıttığı robot köpek CyberDog ile ilgili yeni bir görüntü yayınladı. Çinli markanın resmi YouTube kanalında paylaşılan 2 dakikalık imaj robot köpeğin gerçekte neler yapabildiğini ve hangi sensörlerle donatıldığını gösteriyor.

Xiaomi CyberDog tasarım olarak Boston Dynamic tarafından üretilen Spot‘a çok benziyor fakat ondan çok daha ucuz. Hyundai tarafından satın alınan Boston Dynamic’in robot köpeği 74.500 dolara satılıyor. Xiaomi CyberDog’un fiyat etiketi ise 1.540 dolar.

Xiaomi CyberDog özellikleri

Xiaomi’nin robot köpeği 3.2 m/sn süratte hareket edebildiği üzere aksi takla üzere karmaşık aksiyonlar gerçekleştirebiliyor. Görüntü, şirketin kendi geliştirdiği servo motorları kullanan CyberDog’un nasıl pati verdiğini, art ayakları üzerinde durduğunu ve sırtının üzerine yattığını gösteriyor.

Robot köpek Nvidia Jetson Xavier NX platformu üzerine inşa edildi. Yapay zeka takviyesinin yanı sıra 128 GB SSD, ultrasonik sensör, binoküler ultra geniş açılı kameralar, ToF sensörü ve GPS modülü de dahil olmak üzere çok sayıda bileşen içeriyor. Ayrıyeten IP53 suya dayanıklılık sertifikası var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu