Mobil

Apple güçlü gerçeklik kaskı 96W adaptör kullanacak

Apple’ın kapalı kapılar altında sessiz sedasız varlıklı gerçeklik kaskı çalışmaları devam ederken sızıntılar sayesinde aygıtın kimi teknik özellikleri ile ayrıntılı bilgilere sahibiz. Aygıtın bir MacBook kadar güçlü olacağına dair argümanlar güçleniyor. 

Apple Glass neler sunacak?

Bağımsız bir kask olması planlanan Apple Glass güçlü gerçeklik gözlüğü, bu açıdan iki adet işlemci barındıracak. Bir adedinin kırpılmış 5nm Apple M1 olduğu kestirim ediliyor. Başkasının ise 4nm sürecinde olacağı belirtiliyor fakat ayrıntılar net değil. 

Öteki taraftan deniz fenerlerinde tercih edilen Fresnel lensleri ile bulanıklığı gidermeyi planlayan firma ayrıyeten buhar oluşmasına rağmen da özel bir temizleme sistemi geliştiriyor. Son olarak TrueDepth sensör teknolojisinden daha düzgün bir 3D sensör sistemi de el hareketlerini sanal ortama aktaracak.

Bu derece yetenekli bir kaskın haliyle güç tüketimi de fazla oluyor. Apple’a yakın kaynaklar 14 inçlik MacBook Pro ile tıpkı 96W adaptörü kullanacağını tabir ediyor. Firmanın tedarikçilerinden birisi Unimicron ve iki katman ortasına yarı iletken gereçler uygulayarak devre kesimlerini koruyacak. Son periyotta Unimicron’un firmadan kıymetli yatırımlar alması da buna bağlanıyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu