Donanım

Telefon ve bilgisayar için en güzel USB bellekler

Dijital bilgilerin hayatımızdaki kıymeti her geçen gün artıyor. Çocukluk fotoğraflarımızdan ödevlere, düğün görüntüsüne kadar hayati kıymet taşıyan her türlü belgeyi artık dijital ortamda barındırıyoruz. Ayrıyeten bu bilgileri bir an bile yanımızdan ayırmak istemiyoruz. Yüksek kapasiteli sabit diskler hayat kurtarsa da, taşınabilirlik manasında pek verimli değiller.

Bu noktada USB bellekler devreye giriyor. Yalnızca bir parmak boyutunda olan USB’ler, sabit disklere nazaran çok daha küçük oldukları için taşınabilirlik manasında da avantajlı. Pekala ya flash diskleri kullanmak için bilgisayar kural mı? Bu sorunun yanıtı natürel ki: hayır. Gelişen teknolojiyle birlikte akıllı telefona çarçabuk bağlanabilen USB aygıtlar hayatımıza girdi.

iOS ve Android telefon için USB bellek teklifleri

Öncelikle USB bellek seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusuna kısaca değinelim. Her şeyden evvel ne kadar depolama alanına gereksiniminiz olduğuna karar vermelisiniz. Örneğin saklayacağınız dataların toplam boyutu 128GB’ı geçmiyorsa, 512GB’lık bir USB belleğe para vermenize gerek yoktur. Olağan ki yeniden de tercih büsbütün size kalıyor.

Depolamaya ek olarak, satın alacağınız belleğin desteklediği sürat da çok kıymetlidir. Mümkünse USB 2.0 özellikli diskleri tercih etmeyin. USB 3.2, USB 3.1 yahut USB 3.0 teknolojili bir bellek alırsanız hem data transferi daha süratli olur hem de diskin içindeki evrakları daha süratli görüntülersiniz. Lakin 2.0 takviyeli bir flash disk size olumsuz bir tecrübe yaşatacaktır.

1) SanDisk Ultra Dual Drive

USB 3.0 özellikli SanDisk Ultra Dual Drive, Android telefon için USB bellek arayanlar için epey ülkü bir seçenek. Bir ucunda mikro USB konnektörü, başkasında USB Type-A konnektörü bulunan şoför, bilgileri aygıtlarınız ortasında; Android akıllı telefonunuz yahut tabletinizden dizüstü, PC yahut Mac bilgisayarınıza aktarmanızı ve görüntülemenizi sağlar.


SanDisk Ultra Dual Drive

SanDisk Ultra Dual Drive, USB 2.0 irtibat noktalarıyla da uyumludur. Ayrıyeten Google Play Store’dan yüklenebilen SanDisk Memory Zone uygulaması sayesinde aygıtınızın dahili hafızasındaki belgeleri USB’ye aktarabilir yahut USB’deki bilgileri direkt telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz. Telefonunuz destekliyorsa uygulama olmadan da bu süreçleri yapabilirsiniz.

SanDisk Ultra Dual Drive belleği Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

2) SanDisk Ultra Dual Drive Luxe

USB Type-C ve Type-A aygıtlarınız ortasında çalışan bir disk arıyorsanız, SanDisk’in Ultra Dual Drive Luxe eseri işinizi görecektir. Bu bellek sayesinde datalarınızı USB Type-C portlu akıllı telefonunuz, tabletiniz vb. aygıtlardan USB Type-A bilgisayarlarınıza kolay kolay taşıyabilirsiniz. Elbette bunun tam zıddı de mümkün.


SanDisk Ultra Dual Drive Luxe

USB 3.1 teknolojisiyle çalışan SanDisk Ultra Dual Drive Luxe, Memory Zone uygulamasıyla bellek idaresini kolaylaştırıyor. Uygulamayı Google Play Store aracılığıyla yükleyerek bellekteki evrakları direkt tabletinizde yahut telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz.

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe belleği Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

3) SanDisk iXpand

USB 3.1 özellikli SanDisk iXpand, iOS yani iPhone için USB bellek arayanlar için epey ülkü bir seçenek. Bir ucunda Lightning konnektörü, başkasında USB Type-A konnektörü yer alan şoför, bilgileri iOS yahut iPadOS sistemli iPhone/iPad cihazlarınıza, dizüstü, PC yahut Mac bilgisayarınıza aktarmanızı ve görüntülemenizi sağlar.


SanDisk iXpand

SanDisk iXpand, USB 3.1 öncesi irtibat noktalarıyla da uyumludur. Ayrıyeten App Store aracılığıyla yüklenebilen iXpand Drive uygulaması sayesinde aygıtınızın dahili hafızasındaki belgeleri USB’ye aktarabilir yahut USB’deki dataları direkt telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz. Bununla birlikte belgelerinizi parola ile muhafaza altına da alabilirsiniz.

SanDisk iXpand 256GB USB belleği Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

4) Hepsi bir ortada: Hytech HY-XUFO31-128

Android telefon için başka, iOS için farklı USB bellek almak istemiyor musunuz? O halde Hytech HY-XUFO31-128 eseri tam size nazaran. USB 3.0 takviyesiyle çalışan bellek Lightning + mikro USB + Type-C portlarını bir ortada paketliyor. Bu sayede istediğiniz vakit istediğiniz telefona, tablete yahut bilgisayara bağlayarak belgelerinize çarçabuk ulaşabiliyorsunuz.


Hytech HY-XUFO31-128

Hytech HY-XUFO31-128 USB belleğin 64GB ve 128GB seçenekleri ayrıyeten satılıyor. Hepsiburada üzerinden dilediğiniz depolama seçeneğini tercih edebilirsiniz.

5) Netac U652-128G

iPhone ve iPad aygıt için USB bellek arayanlara sağlam bir alternatif olan Netac U652-128G, USB 3.1 teknolojisiyle çalışıyor. Bu da disk ile telefonunuz ve bilgisayarınız ortasında süratli bilgi transferi yapabileceğiniz manasına geliyor.


Netac U652-128G

Netac U652-128G belleği kullanarak iPhone/iPad ile bilgisayar ortası evrak transferi yapabilir; birebir vakitte datalarınızı rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. 128GB depolama kapasitesi sunan aygıtı Hepsiburada üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Sizler hangi USB belleği kullanıyorsunuz? Tavsiyelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu