Mobil

Samsung Galaxy S22 Ultra’yı Satın Almak, Pek de Kolay Olmayabilir!

Samsung Galaxy S22 Ultra‘yı 9 Şubat’ta tanıtacak. Lakin telefonu satın almayı düşünüyorsanız ön siparişte yakalamanız sizin için âlâ olabilir. Çünkü sonrasında telefonu bulmanız güç olacak üzere görünüyor.

Gelen yeni bir sızıntıya nazaran Samsung, Galaxy S22 Ultra’yı tedarik etmek için stok sorunları yaşayabilir. Sızıntının kaynağı Dohyun Kim, bunun nedeni olarak Samsung Galaxy S22 Ultra’nın son derece büyük talep göreceğini gösterirken, telefonun 3 ay boyunca stoklarda bulunamayabileceğine de işaret ediyor.

Samsung is expecting that the Galaxy S22 Ultra will be sold A LOT compared to the production yield. They are also expecting that the delivery might take about 3 months if bad, which is worse than Galaxy Z Fold3. pic.twitter.com/POuFyorquC

— Dohyun Kim (@dohyun854) January 26, 2022

Stok sorunun temel sebeplerinden biri de kuşkusuz devam eden çip derdi. Samsung’un Galaxy Note 21‘i iptal etmek ve Galaxy S21 FE‘yi geciktirmesine sebep olan çip kahrı, Galaxy S22 serisinin üretimini de sekteye uğratabilir. Galaxy S22 serisinin 2022’nin en tanınan Android telefonları ortasında olacağını da düşündüğümüzde, ağır talep sonucu stok meselelerinin yaşanmasıyla karşılaşabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu