Donanım

Windows 11, Steam Deck üzere aygıtlar için yeni bir “Taşınabilir Modu” kazanabilir

Windows 11, onu gelecekte Steam Deck yahut başka taşınabilir oyun aygıtları için eksiksiz bir tahlil haline getirecek bir “Taşınabilir Modu” kazanabilir. Bu heyecan verici argüman, Twitter’da tertipli bir Microsoft dedikoduları kaynağı olan WalkingCat tarafından ortaya atıldı.

İddiaya nazaran Microsoft, kısa bir müddet evvel işçinin potansiyel yeni fikirleri keşfetmek için bir ortaya geldiği bir Hackathon düzenledi ve bu aktiflikte tartışılan projelerden biri, özellikle Steam Deck’ten bahseden “Taşınabilir Modu”ydu.

Sadece Valve’ın eseri için değil, rastgele bir taşınabilir oyun aygıtı için geçerli olabilecek bu Taşınabilir Modu, masaüstünün yine tasarlanmasına yol açacak ve onu (nispeten) küçük bir dokunmatik ekrana daha uygun bir arayüzle başlatıcı usulü bir kullanıma dönüştürecek. Bu tekrar dizaynın içerisinde, daha âlâ bir sanal dokunmatik klavyenin yanı sıra çağdaş bir misyon çubuğu ve daha düzgün UI ölçeklendirme üzere arayüz optimizasyonları bulunacak.

Taşınabilir Modu, gerektiğinde vazife çubuğu aracılığıyla çarçabuk açılıp kapatılabilecek ve Steam Deck’in denetim kolları kullanılarak işletim sistemi üzerinde tam bir gezinmeye imkan tanıyacak. Ayrıyeten, daha güzel performans yahut güç verimliliği ortasında seçim yapmak için de seçenekler bulunacak. Güç verimliliği seçeneği, aygıtların hareket halindeyken pil ömrünü uzatmaya yardımcı olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu