Donanım

Asus, ROG Z690 Hero anakartları geri topluyor

ASUS, kimi Z690 Hero anakartların RAM bölgesine zıt yerleştirilmiş bir kapasitöre sahip olduğunu resmen onayladı. Bu nedenle birtakım kullanıcılar, belleğin algılanmadığı manasına gelen 53 numaralı yanılgı ayıklama koduyla karşılaşabilir. Garanti bu tıp meseleleri kapsadığından kullanıcılar için çok büyük bir sorun sayılmaz fakat, kimi durumlarda mosfetlerin patladığı ve anakartın alev aldığını şiddetle belirtmekte yarar var.

Asus’un, Maximus Z690 Hero anakartlara ilişkin sorunun basın duyurusu ise şu halde:

”“Değerli ASUS müşterilerimizden gelen her olay raporunu çok ciddiye alıyoruz. Yakın vakitte ROG Maximus Z690 Hero anakartıyla ilgili olay raporlarını inceledik. Devam eden araştırmamızda, üretim sınırlarından birinde oluşan meseleden dolayı aykırı yerleştirilen komponentin, anakartta kod 53 yanılgısına, siyah ekran meselesine ve hatta anakartta fizikî hasara yol açtığını tespit ettik. Bu sorun, 2021’de üretilen 90MB18E0-MVAAY0 modül numarasına ilişkin MA, MB ve MC ile başlayan seri numarasına sahip üniteleri etkileyebilir.

Piyasadaki, sorun çıkarma mümkünlüğü tüm ROG Maximus Z690 Hero anakartlarını belirlemek için tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle kapsamlı incelememizi sürdürüyoruz. Değiştirme programı için ilgili tüm devlet kurumlarıyla birlikte çalışacağızı belirtir, program üzerinde çalışırken gösterdiğiniz sabır ve dayanak için herkese çok teşekkür ederiz. Rastgele bir sorunuz yahut telaşınız varsa lütfen ASUS müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçmekten çekinmeyin. Hürmetlerimizle, ASUS Takımı.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu