Oyun

NFT odaklı oyun çıkmadan rekor gelir elde etti!

NFT piyasasına dahil olan bölümlerden biri de oyun dünyası diyebiliriz. Kimi stüdyo, imallerine özel koleksiyon çıkarıyor, bazıları de şahsen oyunculara özel figürlerden dağıtıyor. Her ne kadar güvenilirlik konusunda tartışmalar olsa da, hayli yüksek gelir elde eden üretimler bulunmakta.

Bu üretimlerden biri de Peter Molyneux‘nin geliştirdiği Legacy. Şimdi piyasaya giriş yapmayan oyunun, yapımcısına şimdiden milyon dolarlar kazandırıyor.

NFT’ler sayesinde milyon dolarlar kazandıran oyun

Blockchain‘in hudutlarını zorlayacak diye lanse edilen oyun, oyunculara arsa satarak gelirini elde ediyor. Land NFT ismi verilen emlakı satın alan şahıslar, sahip oldukları bölgelere, işletme açma imkanına erişiyorlar. Dijital binalar ve eserler çıkartabilecek oyuncular, orada yaptıklarından da gerçek gelir elde edebilecek.

Oyun içindeki para ünitesi, Ethereum tabanlı, LegacyCoin olarak belirlenmiş. Önümüzdeki yıl sonuna kadar çıkması beklenmeyen üretimin, Land NFT‘leri de satışa çıktı. Oyun için gerekli olan bu koleksiyonlara ise ilgi epeyce büyüktü. Birtakım yerlerin çok yüksek sayılara satılığı öğrenilirken, Peter Molyneux‘un da 53 milyon dolarlık gelir elde ettiği ortaya çıktı.

Rekor düzeyde para kazandıran üretimdeki en değerli arazi ise tam 900 bin dolara alıcı buldu. Öte yandan oyuncuların bu emlakı işleyebilmeleri için beklemeleri gerekiyor. Çünkü şimdi çıkış yapmayan imal, rastgele bir çıkış tarihi de vermedi. Ayrıyeten Legacy için rastgele bir erken erişim sürecinin de olmayacağı tez ediliyor.

Oyun dünyasına artık uygunca giren NFT bölümü, hala tartışmaların da bir numaralı hususu oluyor. Steam cephesi, dolandırıcılık kuşkuları nedeniyle, bu stil oyunları platformuna almayacağını daha evvelce açıklamıştı. Epic Games cephesi daha ölçülü yaklaşırken, başka firmalar da koleksiyon bazında birtakım atılımlar yapıyor. Ubisoft, Ghost Recon için NFT figürleri çıkarırken, ilerleyen devirlerde bu sayının daha da artması bekleniyor. Bilhassa oyun dünyasının bir müddet daha tartışmaları devam ettireceğini söylemek mümkün. Bakalım iki dalın kesişmesinde oyuncular keyifli olabilecekler mi? Bekleyip göreceğiz.

Pesi sizler bahisle alakalı neler düşünüyorsunuz? Şimdi çıkış yapmamış bir oyuna bu kadar yatırım gerçekleştirir miydiniz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu