Mobil

Katlanabilir iPhone İçin Bir Güzel, Bir de Makûs Haber Geldi!

Samsung Galaxy Z Fold 3 üzere katlanabilir telefonlar pazarda fırtına tesiri yaratırken, katlanabilir iPhone Flip yahut iPhone Fold dedikoduları cephesinde uzun müddettir fazla bir gelişme yaşanmıyordu. Fakat son savlara nazaran Apple merkezinde birden fazla katlanabilir iPhone prototipi üzerinde çeşitli çalışmalar yürütülüyor.

Emniyetli sızıntı kaynaklarından @dylandkt Twitter’da Apple’ın “mutlaka katlanabilir ekranlar içeren birden fazla prototip üzerinde çalıştığını ve test ettiğini” tez etti. Fakat fazla heyecanlanmamak gerekli, çünkü tekrar tıpkı kaynak Apple’ın katlanabilir telefonları “modası geçecek” bir konsept olarak gördüğünü de söylüyor. Yani bu prototipler vakitle, gerçek eserlere dönüşmeden çöpe de gidebilirler.

Apple daha evvel de katlanabilir telefonlarla ilgili patent müracaatlarında bulunmuştu ve emniyetli analistler, 2023’te firmanın bu türlü bir eseri piyasaya sürebileceğini düşündüklerini söylemişti. Bu eserlerin Apple Pencil kalemi de destekleyeceği düşünülüyordu.

Apple’ın katlanabilir telefonlarda “bekle ve gör” yaklaşımı uyguladığı söylentisi nitekim şaşırtan değil. Apple, ister çift lensli kameralar, ister parmak izi sensörleri yahut 5G olsun, yeni akıllı telefon teknolojilerini benimseme konusunda yavaş davranmayı unsur edinmiş bir şirket…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu