Mobil

ABD’nin Huawei ve ZTE ekipmanlarını değiştirme maliyeti giderek artıyor

Trump idaresi ile birlikte Huawei ve ZTE üzere Çin’li şirketlere ambargo uygulama kararı alan ABD, ülkedeki ağ ekipmanlarını değiştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Federal İrtibat Kurulu (FCC) Lideri Jessica Rosenworcel tarafından paylaşılan bilgilere nazaran, ABD’li operatörlerin mevcut ağ ekipmanlarını değiştirmek için 5,6 milyar dolarlık bir talepte bulundukları ortaya çıktı.

Değişim için maliyetler artıyor

2020 yılında ülkenin ulusal güvenliğini riske atan ekipmanların değiştirilmesi için küçük telekom operatörlerine takviye sağlayacak bir program başlatan FCC, gerekli değişim için 1,8 milyar dolar cıvarında bir bütçe ayırmıştı. Ortadan geçen iki yıldan sonra Verizon üzere ülkenin büyük servis sağlayıcıları ağ ekipmanlarının değişimini tamamlarken, 28 Ocak 2022 tarihine kadar küçük operatörlerden 181 adet müracaat yapıldığını bildiriliyor.

ABD Senatörü Ted Cruz, Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yaptı

1 gün evvel eklendi

Açıklanan yeni sayılar ile birlikte taleplerin sırf üçte birini karşılayacak bir bütçesi bulunan FCC’nin, kâfi fonu sağlamak maksadıyla yeni taleplerde bulunacağı düşünülürken Çin ekipmanlarını değiştirmenin ABD’ye epey değerliye mâl olacağını söyleyebiliriz

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • ABD’nin Çin ambargosu operatörlere değerliye mâl olacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu