Oyun

9 yıllık oyunun sıkıntılı devamından sonunda haber geldi!

Deep Silver, Dead Island 2′nin faal geliştirme evresinde olduğunu belirtti. Projenin yayıncısı yaptığı bir açıklamada, hazır olduklarında daha fazla detayın paylaşılacağını söyledi. Gelen yorum, bu hafta başındaki Dead Island 2 hakkında çıkan söylentileri doğruluyor. Bu noktada tekrar canlandırıldığı ve 2022‘de lansmanının gerçekleşebileceği sav edilmişti.

Rapor yalnızca bununla da kalmadı. Oyunun geliştirme kademesinde olduğu esasen çok evvelden söyleniyordu. Artık bir de fragmanının yakın olduğu bilgisi geldi.

Dead Island 2, beş yılda dört geliştirici değiştirdi

Dead Island 2, 2014‘de Dying Light 2 geliştiricisi Techland altında geliştirme sürecine başladı. Bunun akabinde, ikinci stüdyo bu ayın başlarında çıkan yeni oyunlarına geçtiğinde süreç Yager‘a geçti. 2015 yılında Yager faaliyetlerini sonlandırdı. 2019‘da Dambusters‘a taşınmadan evvel üretimi Sumo Digital aldı. Beş yılda dört farklı geliştiriciden sonra, projenin devam eden sıhhati pek yeterli görünmüyordu. Tekrar de, Deep Silver hala devam ettiğini belirtti.

2022 tarihi, sekiz yıllık geliştirme döngüsünden sonra bile biraz sıkışık duruyor. Zombileri parçalayan devam oyununun yaşadığı aksama, Covid-19 pandemisinin patlamasından bile evvel gerçekleşti. Önümüzdeki 12 ay içerisinde piyasaya sürülmeden evvel bir açıklama görmemiz mümkün duruyor. Yeniden de, Deep Silver‘ın ‘hazır olduğumuzda’ sözü ilgili grupların hala proje üzerinde vakit ayırdıklarını gösteriyor.

Sizler Dead Island hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi SDN Forum‘da belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu