Oyun

Birleşik Krallık, Microsoft’un Activision Blizzard satın alımına onay vermedi!

 
Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu, Microsoft’un Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolarlık satın alımına son kararını verdi. Kurul bu kapsamda satın alımı onaylamadı. Onaylamama nedenleri ortasında bulut oyun bölümündeki telaşlar, muahedenin bulut oyun pazarının geleceğini değiştireceği ve daha fazlası yer alıyor.
 
Birleşik Krallık muahedeyi onaylamıyor
 
 
 
Büyük bir satın alımla birlikte karşımıza çıkan Microsoft, Activision Blizzard’ı bünyesine katmak için birçok ülkeden onay almaya çalışıyor ve bu kapsamda bir müddettir çalışmalarını sürdürüyor. Bu satın alım birçok ülke ve şirket tarafından “tekel olma” kaygısı altında engellenmeye çalışılıyor yahut onaylanmıyor.
 
Bu satın alıma bir red yanıtı da Birleşik Krallık’tan geliyor. Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu bu satın alımın bulut oyun bölümünün geleceğini değiştireceğine inanıyor. Bu doğrultuda gelecek yıllarda Birleşik Krallık’ta yer alan oyunculara daha az yenilikçi içerikler sunulacağı kaygısıyla muahedeyi reddediyor.
 
Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı geldiğimiz noktada birçok ülke tarafından onay alıyor. Onaylayan ülkeler arasında Brezilya, Sırbistan, Suudi Arabistan Japonya, Şili ve Güney Afrika yer alıyor. Öte yandan Avrupa Kurulu’nun (AB) satın alımla ilgili kararını 22 Mayıs’a kadar açıklanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu