Teknoloji

Elon Musk’tan, Model X Sıkıntıları Hakkında İtiraf Üzere Bir Açıklama!

Tesla’nın yenilenen Model X‘i piyasaya sürmesi, muhakkak meselesiz bir olay olmadı. Bu durum artık şirket tarafından da kabul edilmiş üzere görünüyor. CEO Elon Musk, şirketin tipik COVID tedarik zinciri ıstıraplarının ötesinde, bu durumda bir kusurunun olduğunu kabul etti.

Musk’ın açıklaması, bir yıldan fazla bir müddettir otomobilini bekleyen bir Model X müşterisine cevap olarak Twitter üzerinden gönderildi. Sawyer Merritt isimli bu müşteri, bilhassa, “İşte bir tenkit, yenilenen Model X sunumu feciydi ve otomobilleri için bir yıl yahut daha fazla müddettir bekleyen ve gecikmeler almaya devam eden müşterilerle irtibat eksikliği hayal kırıklığı yaratıyor” dedi.

Musk da bu tenkide şu formda karşılık verdi: “Yeni Model X üretim artışı konusunda başarısız olduk ve hala tam olarak toparlanamadık. Hala çok fazla talep varken Aralık 2020’de eski X’in üretimini durdurmak aptalcaydı!

We dropped the ball badly regarding new Model X production ramp & still haven’t fully recovered. Was idiotic to stop production of old X in Dec 2020 when there was still plenty of demand!

— Elon Musk (@elonmusk) February 9, 2022

Bunun Fremont, California’daki Model X serisindeki meselelerin yakın vakitte olağana döneceği manasına gelip gelmediğini vakit gösterecek lakin şirketin agresif genişleme planları ve Model X’in kazanabileceği nispeten dar satış hissesi göz önüne alındığında, yakın vakitte olağana dönmesinin şaşırtan olacağı söylenebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu