BilimTeknoloji

2022 Renault Austral’in kamuflajlı görselleri paylaşıldı

Renault, Kadjar’ın yerini alacak modelin isminin Austral olacağını duyurmuştu. Artık de 2022 Renault Austral‘in gövde tasarımı hakkında ipuçları veren kamuflajlı görseller paylaşıldı.

Paylaşılan bilgiye nazaran 2022 Renault Austral’de dizel seçeneğine yer verilmeyecek. Yeni SUV, birden fazla yesyeni seçeneklerden oluşan benzin-hibrit motor yelpazesiyle satışa sunulacak

Şimdilik paylaşılan seçenekler ortasında son jenerasyon E-TECH hibrit, 12 volt hafif hibrit dayanağına sahip 1.3 TCe ünite ve Renault eser gamında birinci kere göreceğimiz 48 volt hafif hibrit takviyesine sahip 1.2 TCe ünite bulunuyor.

Renault’nun belirttiğine nazaran yeni motorlar düşük CO2 emisyonlarıyla dikkat çekecek ve 200 beygire kadar güç sunacak. Diğer ayrıntılar şimdi aşikâr değil lakin büsbütün elektrikli bir versiyonun da yolda olduğunu düşünüyoruz.

2022 Renault Austral, 4.51 metre gövde uzunluğuyla Kadjar’dan biraz daha uzun olacak. Yeni SUV, 5 kişilik ferah, konforlu ve teknolojik bir ömür alanına sahip olacak. Aracın iç yerini şimdi göremedik. Dış tasarımındaysa Renault Megane E-Tech Electric’ten izler görmek mümkün lakin stopların grafikleri ve hali üzere kendine has ayrıntılar da yok değil.

Yeni SUV şu anda geliştirme basamağını bitirmek üzere  son testlerini veriyor. Lakin Fransız üretici bununla durmayacak ve 100 araçtan oluşan test filosunu Fransa, İspanya, Almanya ve Romanya civarlarında toplamda 2 milyon kilometreyi bulacak bir teste tabi tutacak. 900 şoförün katılacağı testlerin 600 bin km’si halka açık yollarda, 1,4 milyon km’si pistte gerçekleştirilecek.

2022 Renault Austral, bu yılın birinci yarısı sona ermeden tanıtılmış olacak. Bahisle ilgili ayrıntıları siz bedelli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu