Sosyal Medya

2021 yılının en tanınan web sitesi belirli oldu!

2021 yılını geride bırakmamıza günler kala, dünyanın ünlü siber teknoloji ve güvenlik şirketlerinden Cloudflare, geçtiğimiz yılın dünya çapında en tanınan web sitelerini ve alan isimlerini sıraladı. Dünyanın en tanınan yayın ve görüntü akış platformlarından biri olan TikTok; Facebook, Twitter, Google ve daha birçok dev ismi geride bırakarak dünyanın en tanınan web sitesi olmayı başardı.

TikTok, bir sefer daha doruğa yerleşti!

Cloudflare cephesinden gelen raporlara nazaran TikTok, birinci olarak 17 Şubat 2021 tarihinde global trafik sıralamasında doruğa yerleşti. Ünlü görüntü akış platformu, Mart ve Haziran aylarında trafiğindeki artışlardan sonra 1. sıraya yerleştikten sonra yerini hiç kaptırmadı.

Çin menşeli ana şirketi ByteDance ile yola devam eden TikTok, en tanınan web siteleri listeindeki tek ABD dışındaki web sitesi olmayı başardı. TikTok, geçtiğimiz yıl içerisinde Hindistan’da kalıcı olarak yasaklanmasına ve ABD çapında önemli yansılarla müsabakasına karşın dünyanın en çok indirilen uygulaması olmayı da başardı.

İşte 2021 yılında dünyanın en tanınan web siteleri:

  1. TikTok.com
  2. Google.com
  3. Facebook.com
  4. Microsoft.com
  5. Apple.com
  6. Amazon.com
  7. Netflix.com
  8. YouTube.com
  9. Twitter.com
  10. WhatsApp.com

New York Times’ın yakın tarihli bir raporuna nazaran, TikTok, şu an reklam vermek isteyen şirketlerin de bir numaralı amacı olarak görülüyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde başlatılan #TikTokMadeMeBuyIt isimli bir reklam hashtag’inin toplam 7 milyar gönderi alması sonrasında, reklam vermek isteen şirketlerin yeni periyotta de TikTok’a akın etmesi bekleniyor. ByteDance’in sahibi olduğu TikTok bu popüleritesini sürdürürse, 2022 yılında da listenin zirvesinde yer alması mümkün görünüyor.

Pekala sizler TikTok’un bu sıradışı başarısı hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce listenin zirvesinde olmayı hak ediyor mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu