Sosyal Medya

Yapay Zeka, Linkdln ile İş Bulmanıza Yardımcı Olacak

İş odaklı bir toplumsal medya platformu olarak bilinen Linkedln, kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bu yeni özellik, temelinde yapay zeka ile geliştirilen ChatGPT gibisi bir sohbet botu olarak karşımıza çıktı. Pekala Linkedln’in yalnızca premium kullanıcılara sunduğu bu yeni özellik tam olarak ne işe yarayacak?

Linkedln’in yapay zeka takviyeli sohbet botu, iş arayan bir kullanıcının başvurmak istediği şirketteki ilgili yöneticiye mesaj göndermesini sağlayacak. Yapay zekanın bir tıklamayla oluşturacağı bildiri, şahsileştirilmiş bir yapıda olacak. Üstelik kullanıcı, oluşturulan iletisi istediği biçimde değiştirebilecek ve hatta ses kaydı da ekleyebilecek. Linkedln yöneticilerinden Ora Levit, yapay zeka tarafından oluşturulacak bildirilerin, sıradan iletilerden çok daha tesirli olacağını ve işe alım mümkünlüğünü artıracağını söyledi.

Linkedln’in yapay zeka takviyeli sohbet botu bu türlü görünecek

Linkedln’in yapay zeka dayanaklı sohbet botunun tesirli bir formda kullanılabilmesi için Linkedln profilinin tamamen doldurulmuş olması gerekecek. Bu bağlamda; iş başvurusu yapacak kişi profesyonel hayatıyla ilgili ne kadar fazla bilgi girerse, botun oluşturacağı metin de o kadar güçlü olacak. Böylece patron, gelen bildiri ile başvuruyu yapan kişinin tüm yetkinliklerini anında görmüş olacak.

Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere, Linkedln’in yeni özelliği sadece premium kullanıcılar tarafından deneyimlenebiliyor. Linkedln, premium olmak isteyen kullanıcılar için birkaç paket sunuyor ve bunların en ucuzu, aylık 389,99 TL. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu