Sosyal Medya

Instagram, Bağlantı Çıkartmalarına Özel Metin Ekliyor, Hikayeleriniz Bağlantılarınız için Yeni Renk Seçenekleri

İşte Instagram pazarlama çalışmalarınız için kullanışlı bir güncelleme – bugün Instagram bağlantı çıkartmalarına özel metin ekleme kapasitesini ekledi, ayrıca Hikayelerinizdeki çıkartma ekranı için çeşitli renk seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu örneklerde görebileceğiniz gibi, şimdi, bir bağlantı çıkartması eklediğinizde, bağlantı için ne seçerseniz seçin, özel bir metin de eklemeniz istenecektir.

Bu, trafiği artırmaya yardımcı olabilecek metinleri doğrudan işinizle ve/veya tanıtımınızla uyumlu hale getirme yeteneğiyle birlikte daha yaratıcı fırsatlar ekler.

Bağlantının rengini değiştirmek için, yerleştirirken çıkartmaya dokunmanız yeterlidir. Sınırlı sayıda renk seçeneği mevcut (kendi testlerimde belirleyebildiğim kadarıyla), ancak bu, bağlantı etiketlerinizi farklı arka plan resimlerine karşı öne çıkarmanın başka bir yolu.

Instagram , Ekim ayında tüm hesaplara bağlantı çıkartmaları sunarak IG Stories içeriğinizden doğrudan trafik almak için daha fazla kapasite sağladı. Bu yeni seçenekler, potansiyeli daha da artıracak ve bu özel ince ayarlarla kitlenizin tepkisini artırıp artıramayacağınızı görmek için denemeye değer.

Yeni seçenekler bugünden itibaren tüm kullanıcılara sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu