Sosyal Medya

Twitch’e rakip geliyor: TikTok Live Studio

Kısa müddette dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan TikTok, yeni bir proje için kolları sıvadı. Şirket, canlı yayın platformu olan TikTok Live Studio için geliştirdiği Windows programının testlerine başladı.

Günümüzde neredeyse tüm trendlerin çıkış noktası olan TikTok, geçtiğimiz günlerde çevrimiçi alışveriş için çalışma yaptığını duyurdu. Farklı projeler ile karşımıza çıkan şirket, artık de canlı yayın platformu olma yolunda ilerliyor.

TikTok, Live Studio ismini verdiği platformunu test ediyor

Kullanıcıların yeni platformu test etmesine imkan sağlayan TikTok, Windows programını yayınladı. Tiktok Live Studio için hazırlanan sayfadan indirilebilen yazılım, kullanıcılara canlı yayın yapma imkanı sunuyor.

Programda yer alan sohbet özelliği sayesinde izleyiciler ile irtibat kurabileceksiniz. Bilgisayar, akıllı telefon ve oyun konsolundan yayın yapma imkanı sunan Live Studio, şu anlık yalnızca birkaç ülkede faal.

Rakiplerini geride bırakmayı başaran TikTok, kullanıcıların daha fazla etkileşime sahip olmak için çalışmalarını genişletti. Şirket, kullanıcılarının canlı yayınlar için YouTube, Facebook ve Twitch üzere platformlarda vakit geçirmesini önlemek için Live Studio platformunu kurdu.

Live Studio, şimdi OBS ve Streamlabs üzere yazılımlar kadar gelişmiş özelliklere sahip değil. Mevzu hakkında açıklama yapan şirket, TikTok Live Studio’nun piyasaya sürüleceğinin garantisi olmadığının altını çizdi.

Birçok içerik üretici, takipçi sayısını artırmak ve para kazanmak için şimdiden çalışmalara başladı. TikTok’un canlı yayın platformunda faal olan içerik üreticiler, canlı yayınlarına moderatör atayabiliyor. Uygulamada aktiflik planlama, canlı soru-cevap, anahtar söz filtreleme ve öteki kullanıcılar ile ortak yayın yapma üzere özellikler de bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu